Toggle navigation
HOME
TEAMS
DISTRICTS/REGIONS
RESULTS
RANKINGS
FHSAA All-Florida
FHSAA 4A
FHSAA 3A
FHSAA 2A
FHSAA 1A
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2023 Archives
2022 Archives
2021 Archives
2020 Archives
2019 Archives
FHSAA STATE SERIES
2024 State Series
2023 State Series
2022 State Series
2021 State Series
2019 State Series
MEET RESULTS
FHSAA All-Florida Rankings
FHSAA 4A Rankings
FHSAA 3A Rankings
FHSAA 2A Rankings
FHSAA 1A Rankings
FHSAA Independent
FHSAA Wheelchair
FHSAA Ambulatory
Conferences/County
2024 FHSAA STATE SERIES
2023 FHSAA STATE SERIES
2022 FHSAA STATE SERIES
2021 FHSAA STATE SERIES
2019 FHSAA STATE SERIES
FHSAA 1A District 6 Official Rankings
FHSAA 1A District 6 Official Rankings (2024)
FHSAA 1A District 6 Official Rankings (2023)
FHSAA 1A District 6 Official Rankings (2022)
FHSAA 1A District 6 Official Rankings (2021)
FHSAA 1A District 6 Official Rankings (2020)
FHSAA 1A District 6 Official Rankings (2019)
DISPLAYING
Top 5
Top 10
Top 20
Top 25
Top 30
Top 50
Top 100
Top 200
Top 500
All Events
100 Meters
200 Meters
400 Meters
800 Meters
1600 Meters
3200 Meters
100 Hurdles
110 Hurdles
400 Hurdles
4 x 100 Relay
4 x 400 Relay
4 x 800 Relay
High Jump
Pole Vault
Long Jump
Triple Jump
Shot Put
Discus
Javelin
All Years
SR
JR
SO
FR
8
7
6
Men & Women
Men
Women
FILTER BY TEAM(S)
Calvary Christian (OB)
Christs Church Academy
Father Lopez
First Baptist (Bunnell)
Florida Deaf and Blind
Peniel Baptist
St. Johns Country Day
St. Joseph
Trinity Christian (Deltona)
FILTER BY ATHLETE(S)
Abenchuchan, Jonah (M) - Florida Deaf and Blind
Akam, Ashton (M) - St. Joseph
Aldrich, Valerie (F) - Father Lopez
Alford, Hannah (F) - Florida Deaf and Blind
Allen, Addison (M) - Florida Deaf and Blind
Alvarez, Diego (M) - Trinity Christian (Deltona)
Alvarez, Elijah (M) - Father Lopez
Alvarez, Matthew (M) - Father Lopez
Amato, Hunter (M) - Father Lopez
Andrews, Nisha (F) - St. Joseph
Arneaud, Sanigh (F) - First Baptist (Bunnell)
Arneaud, Syrenity (F) - First Baptist (Bunnell)
Avance, Jordan (M) - Calvary Christian (OB)
Bacon, Maci (F) - Trinity Christian (Deltona)
Bacon, Max (M) - Trinity Christian (Deltona)
Baker, Caleb (M) - Peniel Baptist
Baker, Delkeria (F) - Calvary Christian (OB)
Baldwin, Aaden (M) - Trinity Christian (Deltona)
Baliton, Bergyn (F) - Father Lopez
Barry, Bree (F) - St. Johns Country Day
Beaty, Marlene (F) - Father Lopez
Bell, Edward (M) - Florida Deaf and Blind
Bellorin Santos, Dylan (M) - Florida Deaf and Blind
Benedict, Calla (F) - Father Lopez
Bennett, Kaeley (F) - St. Joseph
Bergman, Skylar (F) - Florida Deaf and Blind
Bermudez, Jessairah (F) - Trinity Christian (Deltona)
Bernal, Laura (F) - Father Lopez
Birch, Cora (F) - St. Joseph
Bissoondutt, Blaine (M) - Trinity Christian (Deltona)
Bradley, Chloe (F) - St. Joseph
Brammer, Paige (F) - St. Joseph
Brantley, Isaac (M) - Peniel Baptist
Breive, Isla (F) - Father Lopez
Brewton, Mackenzie (F) - Father Lopez
Bridger, Andreya (F) - Father Lopez
Brittain, Joseph (M) - Trinity Christian (Deltona)
Broussard, Julian (M) - Christs Church Academy
Brown, Gabriel (M) - St. Joseph
Bruno-Lodwig, Mia (F) - Father Lopez
Burton, Bryce (M) - Father Lopez
Cajigas, Alex (M) - Trinity Christian (Deltona)
Carmichael, Dominic (M) - Father Lopez
Carmichael, Tristen (M) - Father Lopez
Carnathan, Noah (M) - Father Lopez
Casane, Kira (F) - St. Joseph
Castiglia, Braden (M) - St. Joseph
Castiglia, Carly (F) - St. Joseph
Castro, Angel (M) - St. Joseph
Chivington, Kate (F) - Trinity Christian (Deltona)
Chivington, Kylie (F) - Trinity Christian (Deltona)
Clare, Tenee (F) - St. Joseph
Clark, Colton (M) - St. Joseph
Clark, Dominique (F) - St. Johns Country Day
Clark, Janna (F) - Florida Deaf and Blind
Coleman, Deavyn (M) - St. Johns Country Day
Cooper, Lavontae (M) - Trinity Christian (Deltona)
Cordle, Chloe (F) - Calvary Christian (OB)
Cortese, Charlie (M) - St. Joseph
Costa, Andrew (M) - St. Joseph
Cowherd, Westin (M) - St. Johns Country Day
Davis, Allen (M) - Florida Deaf and Blind
De Leon, Isabella (F) - St. Johns Country Day
Debrow, Kayla (F) - Florida Deaf and Blind
Delaney, Caitria (F) - Father Lopez
Diego, Juliana (F) - Florida Deaf and Blind
Dize, Mariska (F) - Florida Deaf and Blind
Doctora, Meaganne (F) - St. Joseph
Dozier, Dyonna (F) - Florida Deaf and Blind
Driscoll, Finnegan (M) - Father Lopez
Durrance, Daniel (M) - Calvary Christian (OB)
Easter, La'Shyla (F) - Trinity Christian (Deltona)
Easter, Lauryn (F) - Trinity Christian (Deltona)
Easter, Layla (F) - Trinity Christian (Deltona)
Emanuele, Gianna (F) - Peniel Baptist
Essex, Henry (M) - Florida Deaf and Blind
Essex, Robert (M) - Florida Deaf and Blind
Felton , Jonathon (M) - Father Lopez
Fernandez, Sebastian (M) - Father Lopez
Fletcher, Myles (M) - Peniel Baptist
Flores, Addison (M) - Father Lopez
Forrest, Braden (M) - Christs Church Academy
Frances, Natalie (F) - Father Lopez
Freeman, Brenna (F) - Florida Deaf and Blind
Frisbee, Addison (F) - St. Johns Country Day
Fritis, Sofia (F) - St. Joseph
Fuller, Rosalyna (F) - Calvary Christian (OB)
Fulton, Adelae (F) - Father Lopez
Gaboury-Smith, Harper (F) - Calvary Christian (OB)
Gabriel, Alexander (M) - First Baptist (Bunnell)
Garces, Ellie (F) - Christs Church Academy
Garcia, Yainolia (F) - Florida Deaf and Blind
Garland, Rakai (M) - St. Joseph
Gary, Gabriel (M) - Trinity Christian (Deltona)
Gazzoli, jessica (F) - Father Lopez
Gazzoli, Matthew (M) - Father Lopez
Gibson, Aaron (M) - Christs Church Academy
Giles, Marcus (M) - St. Johns Country Day
Gorman, Justin (M) - Father Lopez
Green, Gabby (F) - Father Lopez
Greene, Javion (M) - Florida Deaf and Blind
Grimes, Niko (M) - St. Joseph
Grimm, Maverick (M) - Father Lopez
Hadden, Harper (F) - Christs Church Academy
Hagen, Trey (M) - Father Lopez
Haggerty, Tobias (M) - Florida Deaf and Blind
Hanna, Ella (F) - St. Johns Country Day
Haverly, Autumn (F) - St. Joseph
Heck, Lena (F) - Father Lopez
Heggins, Keeva (F) - Calvary Christian (OB)
Hembree, Lucius (M) - Florida Deaf and Blind
Hemelt, Adrian (M) - St. Joseph
Herdel , Ryan (M) - Father Lopez
Herndon, CJ (M) - Peniel Baptist
Hoe, Ta'Shon (M) - Father Lopez
Hoffnagle, Joshua (M) - Florida Deaf and Blind
Hollan, Emma (F) - St. Johns Country Day
Hollingsworth, Sammy (M) - St. Johns Country Day
Hollingsworth, Wyatt (M) - St. Johns Country Day
Horney, Jacob (M) - St. Johns Country Day
Howard, Landon (M) - Father Lopez
Howard, Whitney (F) - Father Lopez
Hoxie, Jake (M) - Calvary Christian (OB)
Huot, Kai (M) - Florida Deaf and Blind
Hurley, Aislynn (F) - St. Joseph
James, Lily (F) - Florida Deaf and Blind
Jeudy, Dino (M) - Florida Deaf and Blind
Johnson, Isa (F) - St. Johns Country Day
Jordan, Markeil (F) - Florida Deaf and Blind
Kealy, Erin (F) - Father Lopez
Keller, Caden (M) - Father Lopez
Kelley, Landry (F) - Christs Church Academy
Kes, Jeremiah (M) - St. Joseph
Kistner, Arlo (M) - St. Johns Country Day
Knoke, Valerie (F) - St. Joseph
Kramer, Gabe (M) - Florida Deaf and Blind
Kramp, Samantha (F) - St. Joseph
Kuczkowski, Alexander (F) - St. Johns Country Day
Kuramoto, Jacob (M) - St. Johns Country Day
Lanham, Logan (M) - St. Joseph
Lefors, Priscilla (F) - Florida Deaf and Blind
Leiva, Nathalia (F) - Father Lopez
Leopold, Malachi (M) - Trinity Christian (Deltona)
Linton, Adrian (M) - Trinity Christian (Deltona)
Linton, Jahquavious (M) - Trinity Christian (Deltona)
Long, Mason (M) - Florida Deaf and Blind
Look, Joseph (M) - St. Joseph
Love, Abby (F) - Christs Church Academy
Love, Sarah (F) - Christs Church Academy
Lucas, Brianna (F) - Father Lopez
Manley, Tyson (M) - Christs Church Academy
Marrow, Malia (F) - Trinity Christian (Deltona)
Martin, CamRon (M) - Christs Church Academy
McDaniel, Jasen (M) - Florida Deaf and Blind
McKenney, Corey (M) - Calvary Christian (OB)
McMillan, Emilee (F) - Trinity Christian (Deltona)
McSwain, Lola (F) - Christs Church Academy
Medeiros, Kristofer (M) - Trinity Christian (Deltona)
Milanick, Ivan (M) - Peniel Baptist
Minor, Stiles (M) - Father Lopez
Morales, Annelise (F) - Christs Church Academy
Moran, Danelle (F) - St. Joseph
Moran, Lorenzo (M) - Trinity Christian (Deltona)
Morin, Luciana (F) - St. Joseph
Morris, Matilda (F) - St. Johns Country Day
Morris, Olivia (F) - St. Johns Country Day
Mulligan, Brooklyn (F) - Father Lopez
Muniz, Jahir (M) - Father Lopez
Munn, Destiny (F) - Trinity Christian (Deltona)
Murdock, Chris (M) - First Baptist (Bunnell)
Murrhee, Ethan (M) - St. Johns Country Day
Myers, Eleanor (F) - St. Johns Country Day
Nagle, LaSean (M) - Florida Deaf and Blind
Nazario Jr, Daniel (M) - Florida Deaf and Blind
Nelson, Joshua (M) - St. Joseph
Newton, Trenton (M) - Trinity Christian (Deltona)
Nichols, Thomas (M) - St. Johns Country Day
Nugent, Anna (F) - Father Lopez
Nunez, Samantha (F) - Trinity Christian (Deltona)
Orcutt, Dylan (M) - Florida Deaf and Blind
Owens, James (M) - Father Lopez
Paredes, Felipe (M) - Father Lopez
Patterson, Luke (M) - Father Lopez
Pearce, Jack (M) - St. Johns Country Day
Peck, Chris (M) - Father Lopez
Pereira, Paulo (M) - First Baptist (Bunnell)
Pierson, Aiden (M) - Father Lopez
Pletenets, Antony (M) - Florida Deaf and Blind
Ponce-Arce, Adrian (M) - Trinity Christian (Deltona)
Ponce-Arce, Gabriel (M) - Trinity Christian (Deltona)
Power, Addison (F) - Father Lopez
Quickstad, Izzy (F) - St. Johns Country Day
Quinn, Ray (M) - Christs Church Academy
Quinn, Theresa (F) - Christs Church Academy
Rachal, Chloe (F) - St. Johns Country Day
Ramos, Lizzie (F) - First Baptist (Bunnell)
Rankin, Danteria (F) - Calvary Christian (OB)
Raulerson, Dani (F) - Christs Church Academy
Raulerson, Quinton (M) - Christs Church Academy
Reilly, Joseph (M) - Florida Deaf and Blind
Revels, Addy (F) - St. Joseph
Reyes, Nicholas (M) - Father Lopez
Rion, Reed (M) - Peniel Baptist
Rivera, Reyden (M) - St. Johns Country Day
Rivera, Xavier (M) - First Baptist (Bunnell)
Roberson, Laney (F) - Peniel Baptist
Robinson, Nathan (M) - St. Johns Country Day
Robinson, Rachel (F) - St. Johns Country Day
Robinson, Sarah (F) - St. Johns Country Day
Rodriguez, Jaden (M) - Trinity Christian (Deltona)
Rodriguez, Ricardo (M) - Trinity Christian (Deltona)
Romero, Gideon (M) - Trinity Christian (Deltona)
Rosario-Crespo, Jayden (M) - Florida Deaf and Blind
Rose, Ashlyn (F) - St. Johns Country Day
Rovira, Isaac (M) - St. Joseph
Rueda, Nick (M) - Christs Church Academy
Ruiz, Kimberli (F) - Father Lopez
Russell, Camren (M) - Christs Church Academy
Russell, Cornell (M) - Christs Church Academy
Scott, Ja'Morien (M) - Florida Deaf and Blind
Sevilla, Juliana (F) - Florida Deaf and Blind
Smith, Leila (F) - Christs Church Academy
Smith, Maurice (M) - Calvary Christian (OB)
Smith, Serelyn (F) - Father Lopez
Spires, Talan (M) - Father Lopez
Stanberry, Marissa (F) - Father Lopez
Staten, Kate (F) - St. Johns Country Day
Steckler, Audrey (F) - St. Johns Country Day
Stites, Hannah (F) - Trinity Christian (Deltona)
Stites, Nathaniel (M) - Trinity Christian (Deltona)
Stratton, Rebecca (F) - St. Johns Country Day
Strawder, Tavarus (M) - Calvary Christian (OB)
Sunderhaus, Kaitlyn (F) - St. Johns Country Day
Sutton, Andrea (F) - Trinity Christian (Deltona)
Svajko, Jack (M) - Father Lopez
Swartzlander, Jackson (M) - Florida Deaf and Blind
Sweeney, Elsa (F) - Father Lopez
Sweeney, Lech (M) - Father Lopez
Theriault, Caroline (F) - Father Lopez
Thomas, Mary Joyce (F) - First Baptist (Bunnell)
Toney, Alvin (M) - St. Johns Country Day
Tucker, Wesley (M) - Father Lopez
Uran, Jilmar (M) - Trinity Christian (Deltona)
Valcin, Roud (M) - Florida Deaf and Blind
Varhelyi, Vandi (F) - Father Lopez
Varni, Ryanna (F) - Father Lopez
Vihugho, Kavira (F) - Florida Deaf and Blind
Vilorio, Elissa (F) - St. Joseph
Walczyk, Ben (M) - Father Lopez
Walter, Maxwell (M) - Father Lopez
Walters, Carley (F) - Father Lopez
Welsh, Kylie (F) - St. Johns Country Day
Wesley, Grace (F) - Christs Church Academy
Williams, Ashantii (F) - St. Johns Country Day
Williams, Jeahnna (F) - St. Joseph
Williams, Matthew (M) - Father Lopez
Wolf, Rhea (F) - Christs Church Academy
Wood, Jordan (M) - St. Joseph
Worrell, Addie (F) - Christs Church Academy
Zahira, Ajani (M) - Florida Deaf and Blind
Zboch, Greg (M) - Father Lopez
QUICK LINKS:
100
200
400
800
1600
3200
100H
110H
400H
4x100
4x400
4x800
HJ
PV
LJ
TJ
SP
DT
JT
Choose an Event
100
200
400
800
1600
3200
100H
110H
400H
4x100
4x400
4x800
HJ
PV
LJ
TJ
SP
DT
JT
100 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Herdel , Ryan
JR
Father Lopez
11.44
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
-0.1
2
Grimm, Maverick
FR
Father Lopez
11.55
Deltona Invitational 2024
Feb 28, 2024
0.8
3
Newton, Trenton
SO
Trinity Christian (Deltona)
11.64
Lake Mary Invitational 2024 (Regional Qualifer)
Mar 9, 2024
+0.0
4
Kes, Jeremiah
JR
St. Joseph
11.73
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
-0.1
5
Felton , Jonathon
SO
Father Lopez
11.78
Lake Mary Invitational 2024 (Regional Qualifer)
Mar 9, 2024
+0.0
6
Russell, Cornell
SR
Christs Church Academy
11.83
2024 Danny Brown Invitational
Feb 24, 2024
1.1
7
Russell, Camren
SR
Christs Church Academy
11.85
10th Annual Craig Speziale Memorial Track and Field Invite
Mar 2, 2024
-1.3
8
Medeiros, Kristofer
SR
Trinity Christian (Deltona)
11.91
Holy Trinity Invitational powered by Track Legend
Mar 2, 2024
NWI
9
Rodriguez, Jaden
JR
Trinity Christian (Deltona)
11.96
Sanford Seminole - Sub Varsity Meet #1 2024
Mar 11, 2024
0.1
10
Allen, Addison
SO
Florida Deaf and Blind
11.97
FSDB Home Meet #2
Apr 16, 2024
NWI
11
Bell, Edward
SO
Florida Deaf and Blind
12.09
Thursday Night Spikes
Apr 18, 2024
0.7
12
Brittain, Joseph
JR
Trinity Christian (Deltona)
12.22
Lake Mary Invitational 2024 (Regional Qualifer)
Mar 9, 2024
+0.0
13
Ponce-Arce, Adrian
SO
Trinity Christian (Deltona)
12.25
Trinity Prep - Saints Invitational 2024
Apr 12, 2024
-0.4
14
Sweeney, Lech
SR
Father Lopez
12.28
Trinity Prep - Saints Invitational 2024
Apr 12, 2024
-0.4
15
Valcin, Roud
SR
Florida Deaf and Blind
12.33
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
-1.2
16
Zahira, Ajani
SR
Florida Deaf and Blind
12.36
Don Hall meet
Mar 28, 2024
NWI
16
Garland, Rakai
FR
St. Joseph
12.36
2024 First Coast North Florida JV Champs
Mar 20, 2024
NWI
18
Strawder, Tavarus
SO
Calvary Christian (OB)
12.40
Deltona Invitational 2024
Feb 28, 2024
1.1
19
Baldwin, Aaden
7
Trinity Christian (Deltona)
12.41
Lake Mary Invitational 2024 (Regional Qualifer)
Mar 9, 2024
0.6
20
Broussard, Julian
SO
Christs Church Academy
12.50
10th Annual Craig Speziale Memorial Track and Field Invite
Mar 2, 2024
2.4
21
Martin, CamRon
JR
Christs Church Academy
12.51
FSDB Home Meet #2
Apr 16, 2024
NWI
21
Bissoondutt, Blaine
SR
Trinity Christian (Deltona)
12.51
Trinity Prep - Saints Invitational 2024
Apr 12, 2024
-0.4
23
Hemelt, Adrian
JR
St. Joseph
12.55
2024 First Coast North Florida JV Champs
Mar 20, 2024
NWI
23
Hagen, Trey
JR
Father Lopez
12.55
Trinity Prep - Saints Invitational 2024
Apr 12, 2024
-0.4
25
Rivera, Reyden
SO
St. Johns Country Day
12.58
Bronco Bob Invitational
Apr 15, 2024
NWI
26
Coleman, Deavyn
SO
St. Johns Country Day
12.64
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
-1.2
27
Gabriel, Alexander
SO
First Baptist (Bunnell)
12.68
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
-1.2
28
Hoffnagle, Joshua
SO
Florida Deaf and Blind
12.69
Don Hall meet
Mar 28, 2024
NWI
29
Ponce-Arce, Gabriel
JR
Trinity Christian (Deltona)
12.78
Sanford Seminole - Sub Varsity Meet #1 2024
Mar 11, 2024
-0.9
30
Hoe, Ta'Shon
JR
Father Lopez
12.85
Deltona Invitational 2024
Feb 28, 2024
0.1
100 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Bridger, Andreya
JR
Father Lopez
13.05
Trinity Prep - Saints Invitational 2024
Apr 12, 2024
1.9
2
Kelley, Landry
SR
Christs Church Academy
13.32
Don Hall meet
Mar 28, 2024
NWI
3
Arneaud, Sanigh
FR
First Baptist (Bunnell)
13.34
Deltona HS Mini Meet Last Chance
Apr 18, 2024
NWI
4
Rankin, Danteria
SO
Calvary Christian (OB)
13.36
Embry-Riddle Running Elements Classic High School
Mar 30, 2024
2.4
5
Aldrich, Valerie
FR
Father Lopez
13.39
Volusia/Flagler 9th and 10th Grade Meet
Mar 13, 2024
NWI
5
Clare, Tenee
FR
St. Joseph
13.39
Tocoi Creek Toro Showdown QUALIFIER
Apr 13, 2024
0.3
7
Steckler, Audrey
8
St. Johns Country Day
13.64
Bronco Bob Invitational
Apr 15, 2024
NWI
8
Debrow, Kayla
JR
Florida Deaf and Blind
13.67
Don Hall meet
Mar 28, 2024
NWI
9
Kuczkowski, Alexander
8
St. Johns Country Day
13.68
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
-1.1
10
McSwain, Lola
8
Christs Church Academy
13.73
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
-1.1
11
Arneaud, Syrenity
6
First Baptist (Bunnell)
14.03
Deltona Invitational 2024
Feb 28, 2024
0.3
12
Green, Gabby
SO
Father Lopez
14.05
Volusia/Flagler 9th and 10th Grade Meet
Mar 13, 2024
NWI
12
Jordan, Markeil
JR
Florida Deaf and Blind
14.05
FSDB Home Meet #2
Apr 16, 2024
NWI
14
Williams, Ashantii
SO
St. Johns Country Day
14.09
2024 Ancient City Invitational
Mar 8, 2024
NWI
15
Heggins, Keeva
JR
Calvary Christian (OB)
14.12
Deltona Invitational 2024
Feb 28, 2024
0.2
16
Breive, Isla
FR
Father Lopez
14.21
Trinity Prep - Saints Invitational 2024
Apr 12, 2024
0.9
17
Leiva, Nathalia
SO
Father Lopez
14.22
Deltona Invitational 2024
Feb 28, 2024
0.6
18
Barry, Bree
FR
St. Johns Country Day
14.26
2024 Ancient City Invitational
Mar 8, 2024
-0.3
19
Easter, La'Shyla
SO
Trinity Christian (Deltona)
14.30
Sanford Seminole - Sub Varsity Meet #1 2024
Mar 11, 2024
-1.0
20
Johnson, Isa
8
St. Johns Country Day
14.33
2024 Bolles Middle School Invitational
Mar 4, 2024
NWI
21
Garces, Ellie
SR
Christs Church Academy
14.37
2024 Coach Hunt Classic
Mar 8, 2024
-1.7
22
Fuller, Rosalyna
FR
Calvary Christian (OB)
14.39
20th Annual - East Coast Classic (FHSAA Sanctioned Meet)
Feb 23, 2024
3.4
23
Marrow, Malia
8
Trinity Christian (Deltona)
14.49
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
NWI
24
Hadden, Harper
8
Christs Church Academy
14.50
10th Annual Craig Speziale Memorial Track and Field Invite
Mar 2, 2024
-0.9
25
Vilorio, Elissa
SO
St. Joseph
14.54
2024 Falcon Friday
Feb 23, 2024
NWI
26
Clark, Dominique
FR
St. Johns Country Day
14.59
Don Hall meet
Mar 28, 2024
NWI
27
De Leon, Isabella
SO
St. Johns Country Day
14.68
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
-0.8
28
Welsh, Kylie
6
St. Johns Country Day
14.74
Bronco Bob Invitational
Apr 15, 2024
NWI
29
Hurley, Aislynn
JR
St. Joseph
14.75
2024 First Coast North Florida JV Champs
Mar 20, 2024
NWI
30
Andrews, Nisha
SO
St. Joseph
14.83
Tocoi Creek Toro Showdown QUALIFIER
Apr 13, 2024
-0.1
200 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Herdel , Ryan
JR
Father Lopez
22.87
Lake Mary Invitational 2024 (Regional Qualifer)
Mar 9, 2024
-0.8
2
Grimm, Maverick
FR
Father Lopez
23.76
Volusia/Flagler 9th and 10th Grade Meet
Mar 13, 2024
NWI
3
Kes, Jeremiah
JR
St. Joseph
23.89
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
-1.8
4
Newton, Trenton
SO
Trinity Christian (Deltona)
24.03
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
NWI
5
Medeiros, Kristofer
SR
Trinity Christian (Deltona)
24.10
Mount Dora Christian Invitational #3
Apr 19, 2024
NWI
6
Castiglia, Braden
SR
St. Joseph
24.13
Thursday Night Spikes
Apr 18, 2024
0.5
7
Felton , Jonathon
SO
Father Lopez
24.30
Deltona Invitational 2024
Feb 28, 2024
1.1
8
Russell, Cornell
SR
Christs Church Academy
24.36
2024 Danny Brown Invitational
Feb 24, 2024
-0.8
9
Allen, Addison
SO
Florida Deaf and Blind
24.39
2024 Falcon Last Chance
Apr 10, 2024
NWI
10
Strawder, Tavarus
SO
Calvary Christian (OB)
24.86
Deltona Invitational 2024
Feb 28, 2024
1.2
11
Valcin, Roud
SR
Florida Deaf and Blind
24.93
Thursday Night Spikes
Apr 18, 2024
0.5
12
Zahira, Ajani
SR
Florida Deaf and Blind
24.96
Thursday Night Spikes
Apr 18, 2024
0.5
13
Broussard, Julian
SO
Christs Church Academy
25.02
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
-2.2
14
Reilly, Joseph
SR
Florida Deaf and Blind
25.25
FSDB Home Meet #2
Apr 16, 2024
NWI
15
Rodriguez, Jaden
JR
Trinity Christian (Deltona)
25.31
Trinity Prep - Saints Invitational 2024
Apr 12, 2024
0.4
16
Russell, Camren
SR
Christs Church Academy
25.33
Don Hall meet
Mar 28, 2024
NWI
17
Alvarez, Diego
SR
Trinity Christian (Deltona)
25.36
Lake Mary Invitational 2024 (Regional Qualifer)
Mar 9, 2024
-0.9
18
Sweeney, Lech
SR
Father Lopez
25.39
Trinity Prep - Saints Invitational 2024
Apr 12, 2024
0.4
19
Bell, Edward
SO
Florida Deaf and Blind
25.46
FSDB Home Meet #2
Apr 16, 2024
NWI
20
Garland, Rakai
FR
St. Joseph
25.50
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
-2.2
21
Ponce-Arce, Adrian
SO
Trinity Christian (Deltona)
25.51
Holy Trinity Invitational powered by Track Legend
Mar 2, 2024
NWI
22
Hemelt, Adrian
JR
St. Joseph
25.77
2024 First Coast North Florida JV Champs
Mar 20, 2024
NWI
23
Rivera, Reyden
SO
St. Johns Country Day
25.80
Bronco Bob Invitational
Apr 15, 2024
NWI
24
Hoffnagle, Joshua
SO
Florida Deaf and Blind
25.85
2024 Falcon Friday
Feb 23, 2024
NWI
25
Hagen, Trey
JR
Father Lopez
26.18
Deltona Invitational 2024
Feb 28, 2024
1.1
26
Avance, Jordan
FR
Calvary Christian (OB)
26.21
Deltona Invitational 2024
Feb 28, 2024
0.5
27
Robinson, Nathan
FR
St. Johns Country Day
26.25
2024 Danny Brown Invitational
Feb 24, 2024
1.0
28
Martin, CamRon
JR
Christs Church Academy
26.39
10th Annual Craig Speziale Memorial Track and Field Invite
Mar 2, 2024
1.7
29
Hoe, Ta'Shon
JR
Father Lopez
26.44
Deltona Invitational 2024
Feb 28, 2024
0.5
30
Gabriel, Alexander
SO
First Baptist (Bunnell)
26.46
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
-0.8
200 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Bridger, Andreya
JR
Father Lopez
26.90
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
-2.4
2
Heggins, Keeva
JR
Calvary Christian (OB)
27.36
Embry-Riddle Running Elements Classic High School
Mar 30, 2024
1.1
3
Clare, Tenee
FR
St. Joseph
27.41
Tocoi Creek Toro Showdown QUALIFIER
Apr 13, 2024
1.6
4
McSwain, Lola
8
Christs Church Academy
27.58
Tocoi Creek Toro Showdown QUALIFIER
Apr 13, 2024
2.6
5
Aldrich, Valerie
FR
Father Lopez
27.81
Deltona Invitational 2024
Feb 28, 2024
1.1
6
Kelley, Landry
SR
Christs Church Academy
27.83
2024 Danny Brown Invitational
Feb 24, 2024
+0.0
7
Rankin, Danteria
SO
Calvary Christian (OB)
28.30
Embry-Riddle Running Elements Classic High School
Mar 30, 2024
1.4
8
Green, Gabby
SO
Father Lopez
28.39
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
-2.4
9
Arneaud, Sanigh
FR
First Baptist (Bunnell)
28.49
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
NWI
10
Kuczkowski, Alexander
8
St. Johns Country Day
28.50
Bronco Bob Invitational
Apr 15, 2024
NWI
11
Jordan, Markeil
JR
Florida Deaf and Blind
28.58
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
-0.9
12
Arneaud, Syrenity
6
First Baptist (Bunnell)
29.16
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
NWI
13
Johnson, Isa
8
St. Johns Country Day
29.51
2024 Bolles Middle School Invitational
Mar 4, 2024
NWI
14
Williams, Ashantii
SO
St. Johns Country Day
29.55
2024 River City Relays Classic (Sanctioned Meet)
Mar 2, 2024
-0.4
15
Barry, Bree
FR
St. Johns Country Day
29.59
2024 River City Relays Classic (Sanctioned Meet)
Mar 2, 2024
-0.4
16
Leiva, Nathalia
SO
Father Lopez
29.63
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
NWI
17
Garces, Ellie
SR
Christs Church Academy
29.67
2024 Coach Hunt Classic
Mar 8, 2024
-1.1
18
Morales, Annelise
7
Christs Church Academy
29.93
Tocoi Creek Toro Showdown QUALIFIER
Apr 13, 2024
1.7
19
Baker, Delkeria
FR
Calvary Christian (OB)
30.05
Deltona Invitational 2024
Feb 28, 2024
1.2
20
Ruiz, Kimberli
SO
Father Lopez
30.10
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
NWI
21
Clark, Dominique
FR
St. Johns Country Day
30.15
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
-1.5
22
Hadden, Harper
8
Christs Church Academy
30.16
Don Hall meet
Mar 28, 2024
NWI
23
Lefors, Priscilla
SO
Florida Deaf and Blind
30.24
2024 Falcon Friday
Feb 23, 2024
NWI
24
Debrow, Kayla
JR
Florida Deaf and Blind
30.30
Don Hall meet
Mar 28, 2024
NWI
25
Welsh, Kylie
6
St. Johns Country Day
30.39
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
-1.5
26
Breive, Isla
FR
Father Lopez
30.52
Deltona Invitational 2024
Feb 28, 2024
1.2
27
Easter, La'Shyla
SO
Trinity Christian (Deltona)
30.80
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
NWI
28
Revels, Addy
SR
St. Joseph
30.81
FSDB Home Meet #2
Apr 16, 2024
NWI
29
Vilorio, Elissa
SO
St. Joseph
31.29
Don Hall meet
Mar 28, 2024
NWI
30
Williams, Jeahnna
JR
St. Joseph
31.31
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
-1.5
400 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Kes, Jeremiah
JR
St. Joseph
52.94
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
2
Russell, Cornell
SR
Christs Church Academy
53.08
10th Annual Craig Speziale Memorial Track and Field Invite
Mar 2, 2024
3
Manley, Tyson
8
Christs Church Academy
53.30
2024 Falcon Last Chance
Apr 10, 2024
4
Castiglia, Braden
SR
St. Joseph
54.18
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
5
Gazzoli, Matthew
JR
Father Lopez
54.37
Deltona Invitational 2024
Feb 28, 2024
6
Hollingsworth, Wyatt
SO
St. Johns Country Day
54.76
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
7
Howard, Landon
JR
Father Lopez
54.84
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
8
Tucker, Wesley
JR
Father Lopez
54.92
Bishop Moore - Carl Friedland 2024 (Regional Qualifier)
Feb 23, 2024
9
Paredes, Felipe
JR
Father Lopez
56.14
Deltona Invitational 2024
Feb 28, 2024
10
Strawder, Tavarus
SO
Calvary Christian (OB)
56.18
Embry-Riddle Running Elements Classic High School
Mar 30, 2024
11
Hoffnagle, Joshua
SO
Florida Deaf and Blind
56.69
Thursday Night Spikes
Apr 18, 2024
12
Garland, Rakai
FR
St. Joseph
56.86
2024 First Coast North Florida JV Champs
Mar 20, 2024
13
Zahira, Ajani
SR
Florida Deaf and Blind
56.98
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
14
Rueda, Nick
JR
Christs Church Academy
57.18
Tocoi Creek Toro Showdown QUALIFIER
Apr 13, 2024
15
Newton, Trenton
SO
Trinity Christian (Deltona)
57.36
Sanford Seminole - Sub Varsity Meet #1 2024
Mar 11, 2024
16
Valcin, Roud
SR
Florida Deaf and Blind
57.63
2024 Falcon Last Chance
Apr 10, 2024
17
Russell, Camren
SR
Christs Church Academy
57.78
2024 Danny Brown Invitational
Feb 24, 2024
18
Alvarez, Elijah
SO
Father Lopez
57.81
Deltona Invitational 2024
Feb 28, 2024
19
Robinson, Nathan
FR
St. Johns Country Day
58.27
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
20
Costa, Andrew
SR
St. Joseph
58.73
2024 Ancient City Invitational
Mar 8, 2024
21
Bellorin Santos, Dylan
JR
Florida Deaf and Blind
58.81
Don Hall meet
Mar 28, 2024
22
Brittain, Joseph
JR
Trinity Christian (Deltona)
59.41
Sanford Seminole - Sub Varsity Meet #1 2024
Mar 11, 2024
23
Hemelt, Adrian
JR
St. Joseph
59.43
2024 Ancient City Invitational
Mar 8, 2024
24
Ponce-Arce, Gabriel
JR
Trinity Christian (Deltona)
59.46
Lake Mary Invitational 2024 (Regional Qualifer)
Mar 9, 2024
25
Broussard, Julian
SO
Christs Church Academy
59.47
2024 Danny Brown Invitational
Feb 24, 2024
26
Reilly, Joseph
SR
Florida Deaf and Blind
59.54
FSDB Home Meet #2
Apr 16, 2024
27
Raulerson, Quinton
SO
Christs Church Academy
1:00.37
Tocoi Creek Toro Showdown QUALIFIER
Apr 13, 2024
28
Svajko, Jack
JR
Father Lopez
1:00.60
Trinity Prep - Saints Invitational 2024
Apr 12, 2024
29
Wood, Jordan
JR
St. Joseph
1:00.63
2024 Falcon Friday
Feb 23, 2024
30
Gabriel, Alexander
SO
First Baptist (Bunnell)
1:00.73
Deltona HS Mini Meet Last Chance
Apr 18, 2024
400 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Kelley, Landry
SR
Christs Church Academy
1:02.23
Tocoi Creek Toro Showdown QUALIFIER
Apr 13, 2024
2
Raulerson, Dani
SR
Christs Church Academy
1:02.80
Tocoi Creek Toro Showdown QUALIFIER
Apr 13, 2024
3
Heggins, Keeva
JR
Calvary Christian (OB)
1:03.30
20th Annual - East Coast Classic (FHSAA Sanctioned Meet)
Feb 23, 2024
4
Clare, Tenee
FR
St. Joseph
1:03.40
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
5
Williams, Ashantii
SO
St. Johns Country Day
1:04.20
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
6
Aldrich, Valerie
FR
Father Lopez
1:04.82
Holy Trinity Invitational powered by Track Legend
Mar 2, 2024
7
McSwain, Lola
8
Christs Church Academy
1:05.81
Tocoi Creek Toro Showdown QUALIFIER
Apr 13, 2024
8
Love, Sarah
JR
Christs Church Academy
1:06.32
Tocoi Creek Toro Showdown QUALIFIER
Apr 13, 2024
9
Barry, Bree
FR
St. Johns Country Day
1:06.93
Don Hall meet
Mar 28, 2024
10
Johnson, Isa
8
St. Johns Country Day
1:08.08
2024 River City Relays Classic (Sanctioned Meet)
Mar 2, 2024
11
Arneaud, Syrenity
6
First Baptist (Bunnell)
1:08.13
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
12
Garces, Ellie
SR
Christs Church Academy
1:08.38
2024 Danny Brown Invitational
Feb 24, 2024
13
Sunderhaus, Kaitlyn
JR
St. Johns Country Day
1:08.45
Don Hall meet
Mar 28, 2024
14
Hadden, Harper
8
Christs Church Academy
1:08.66
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
15
Kuczkowski, Alexander
8
St. Johns Country Day
1:09.28
Don Hall meet
Mar 28, 2024
16
Green, Gabby
SO
Father Lopez
1:09.63
Holy Trinity Invitational powered by Track Legend
Mar 2, 2024
17
Morales, Annelise
7
Christs Church Academy
1:09.91
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
18
Ruiz, Kimberli
SO
Father Lopez
1:10.44
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
19
Robinson, Sarah
SR
St. Johns Country Day
1:10.75
Bronco Bob Invitational
Apr 15, 2024
20
Myers, Eleanor
FR
St. Johns Country Day
1:10.89
2024 River City Relays Classic (Sanctioned Meet)
Mar 2, 2024
21
Revels, Addy
SR
St. Joseph
1:10.99
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
22
Morin, Luciana
SO
St. Joseph
1:12.19
FSDB Home Meet #2
Apr 16, 2024
23
McMillan, Emilee
SO
Trinity Christian (Deltona)
1:13.69
Holy Trinity Invitational powered by Track Legend
Mar 2, 2024
24
Williams, Jeahnna
JR
St. Joseph
1:13.83
Tocoi Creek Toro Showdown QUALIFIER
Apr 13, 2024
25
Arneaud, Sanigh
FR
First Baptist (Bunnell)
1:13.86
Mount Dora Christian Developmental Meet #1
Mar 5, 2024
26
Bradley, Chloe
FR
St. Joseph
1:13.99
2024 Falcon Friday
Feb 23, 2024
27
Doctora, Meaganne
JR
St. Joseph
1:14.42
FSDB Home Meet #2
Apr 16, 2024
28
Morris, Matilda
7
St. Johns Country Day
1:14.88
Embry-Riddle Running Elements Classic High School
Mar 30, 2024
29
Freeman, Brenna
SO
Florida Deaf and Blind
1:15.03
Thursday Night Spikes
Apr 18, 2024
30
Knoke, Valerie
JR
St. Joseph
1:15.09
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
800 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Manley, Tyson
8
Christs Church Academy
1:59.44
Tocoi Creek Toro Showdown QUALIFIER
Apr 13, 2024
2
Paredes, Felipe
JR
Father Lopez
2:07.22
Holy Trinity Invitational powered by Track Legend
Mar 2, 2024
3
Gazzoli, Matthew
JR
Father Lopez
2:07.58
Holy Trinity Invitational powered by Track Legend
Mar 2, 2024
4
Murdock, Chris
SR
First Baptist (Bunnell)
2:11.83
Don Hall meet
Mar 28, 2024
5
Nelson, Joshua
SR
St. Joseph
2:12.03
Bear Classic / True Team
Apr 6, 2024
6
Akam, Ashton
SR
St. Joseph
2:12.69
2024 Falcon Friday
Feb 23, 2024
7
Baker, Caleb
JR
Peniel Baptist
2:14.05
Putnam County Track & Field Championships
Mar 26, 2024
8
Lanham, Logan
SR
St. Joseph
2:14.25
Thursday Night Spikes
Apr 18, 2024
9
Rueda, Nick
JR
Christs Church Academy
2:15.84
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
10
Hollingsworth, Wyatt
SO
St. Johns Country Day
2:16.47
2024 River City Relays Classic (Sanctioned Meet)
Mar 2, 2024
11
Castro, Angel
JR
St. Joseph
2:16.54
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
12
Cortese, Charlie
SO
St. Joseph
2:16.94
2024 First Coast North Florida JV Champs
Mar 20, 2024
13
Quinn, Ray
FR
Christs Church Academy
2:18.77
10th Annual Craig Speziale Memorial Track and Field Invite
Mar 2, 2024
14
Howard, Landon
JR
Father Lopez
2:20.58
Trinity Prep - Saints Invitational 2024
Apr 12, 2024
15
Rion, Reed
FR
Peniel Baptist
2:22.05
Oak Hall Mini Meet 3
Apr 9, 2024
16
Alvarez, Matthew
FR
Father Lopez
2:23.95
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
17
Peck, Chris
FR
Father Lopez
2:25.65
Lake Mary Invitational 2024 (Regional Qualifer)
Mar 9, 2024
18
Uran, Jilmar
SR
Trinity Christian (Deltona)
2:26.77
Lake Mary Invitational 2024 (Regional Qualifer)
Mar 9, 2024
19
Raulerson, Quinton
SO
Christs Church Academy
2:27.03
FSDB Home Meet #2
Apr 16, 2024
20
Davis, Allen
SR
Florida Deaf and Blind
2:27.14
FSDB Home Meet #2
Apr 16, 2024
21
Roberson, James
SO
Father Lopez
2:27.21
Trinity Prep - Saints Invitational 2024
Apr 12, 2024
22
Huot, Kai
SO
Florida Deaf and Blind
2:29.56
Thursday Night Spikes
Apr 18, 2024
23
Rodriguez, Ricardo
FR
Trinity Christian (Deltona)
2:29.99
Trinity Prep - Saints Invitational 2024
Apr 12, 2024
24
Giles, Marcus
8
St. Johns Country Day
2:32.18
2024 Bolles Middle School Invitational
Mar 4, 2024
25
Pereira, Paulo
8
First Baptist (Bunnell)
2:34.96
Mount Dora Christian Developmental Meet #1
Mar 5, 2024
26
Swartzlander, Jackson
SO
Florida Deaf and Blind
2:36.61
FSDB Home Meet #2
Apr 16, 2024
27
Cajigas, Alex
7
Trinity Christian (Deltona)
2:36.89
Trinity Prep - Saints Invitational 2024
Apr 12, 2024
28
Flores, Addison
JR
Father Lopez
2:36.95
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
29
Abenchuchan, Jonah
SO
Florida Deaf and Blind
2:37.58
FSDB Home Meet #2
Apr 16, 2024
30
Look, Joseph
SO
St. Joseph
2:39.50
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
800 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Raulerson, Dani
SR
Christs Church Academy
2:27.62
Tocoi Creek Toro Showdown QUALIFIER
Apr 13, 2024
2
Brammer, Paige
JR
St. Joseph
2:28.68
Thursday Night Spikes
Apr 18, 2024
3
Nugent, Anna
SO
Father Lopez
2:35.51
Volusia/Flagler 9th and 10th Grade Meet
Mar 13, 2024
4
Stratton, Rebecca
JR
St. Johns Country Day
2:36.18
Bronco Bob Invitational
Apr 15, 2024
5
Sunderhaus, Kaitlyn
JR
St. Johns Country Day
2:38.95
2024 River City Relays Classic (Sanctioned Meet)
Mar 2, 2024
6
Heggins, Keeva
JR
Calvary Christian (OB)
2:41.26
Deltona Invitational 2024
Feb 28, 2024
7
Love, Sarah
JR
Christs Church Academy
2:41.86
2024 Coach Hunt Classic
Mar 8, 2024
8
Kelley, Landry
SR
Christs Church Academy
2:44.75
2024 Coach Hunt Classic
Mar 8, 2024
9
Casane, Kira
SR
St. Joseph
2:46.59
2024 Ancient City Invitational
Mar 8, 2024
10
Staten, Kate
7
St. Johns Country Day
2:46.65
2024 Bolles Middle School Invitational
Mar 4, 2024
11
Morris, Matilda
7
St. Johns Country Day
2:47.61
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
12
Gazzoli, jessica
SO
Father Lopez
2:49.92
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
13
Power, Addison
JR
Father Lopez
2:50.90
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
14
Quinn, Theresa
JR
Christs Church Academy
2:53.85
Tocoi Creek Toro Showdown QUALIFIER
Apr 13, 2024
15
Haverly, Autumn
FR
St. Joseph
2:57.56
2024 First Coast North Florida JV Champs
Mar 20, 2024
16
McMillan, Emilee
SO
Trinity Christian (Deltona)
2:58.04
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
17
Morin, Luciana
SO
St. Joseph
3:00.02
Bronco Invitational
Mar 22, 2024
18
Robinson, Sarah
SR
St. Johns Country Day
3:01.49
Don Hall meet
Mar 28, 2024
19
Doctora, Meaganne
JR
St. Joseph
3:02.55
Tocoi Creek Toro Showdown QUALIFIER
Apr 13, 2024
20
Robinson, Rachel
7
St. Johns Country Day
3:04.10
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
21
Chivington, Kylie
6
Trinity Christian (Deltona)
3:05.82
Holy Trinity Invitational powered by Track Legend
Mar 2, 2024
22
Kramp, Samantha
FR
St. Joseph
3:09.26
Tocoi Creek Toro Showdown QUALIFIER
Apr 13, 2024
23
Castiglia, Carly
SO
St. Joseph
3:15.48
2024 First Coast North Florida JV Champs
Mar 20, 2024
24
Ramos, Lizzie
FR
First Baptist (Bunnell)
3:16.58
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
25
Morris, Olivia
7
St. Johns Country Day
3:20.77
2024 Ancient City Invitational
Mar 8, 2024
26
Roberson, Laney
8
Peniel Baptist
3:21.36
Oak Hall Mini Meet 3
Apr 9, 2024
27
Emanuele, Gianna
8
Peniel Baptist
3:26.43
Don Hall meet
Mar 28, 2024
28
Stanberry, Marissa
JR
Father Lopez
3:29.39
Deltona Invitational 2024
Feb 28, 2024
29
Sevilla, Juliana
FR
Florida Deaf and Blind
3:41.08
FSDB Home Meet #2
Apr 16, 2024
30
Birch, Cora
SO
St. Joseph
3:47.89
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
1600 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Akam, Ashton
SR
St. Joseph
4:33.52
Thursday Night Spikes
Apr 18, 2024
2
Manley, Tyson
8
Christs Church Academy
4:34.43
Tocoi Creek Toro Showdown QUALIFIER
Apr 13, 2024
3
Murdock, Chris
SR
First Baptist (Bunnell)
4:44.54
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
4
Gazzoli, Matthew
JR
Father Lopez
4:46.94
Lake Mary Invitational 2024 (Regional Qualifer)
Mar 9, 2024
5
Paredes, Felipe
JR
Father Lopez
4:53.73
Holy Trinity Invitational powered by Track Legend
Mar 2, 2024
6
Cortese, Charlie
SO
St. Joseph
4:55.56
2024 Bolles Mile Showcase
Apr 12, 2024
7
Nelson, Joshua
SR
St. Joseph
4:55.60
2024 Bolles Mile Showcase
Apr 12, 2024
8
Kistner, Arlo
FR
St. Johns Country Day
4:59.65
2024 River City Relays Classic (Sanctioned Meet)
Mar 2, 2024
9
Baker, Caleb
JR
Peniel Baptist
5:00.63
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
10
Rion, Reed
FR
Peniel Baptist
5:01.32
Oak Hall Mini Meet 3
Apr 9, 2024
11
Spires, Talan
SR
Father Lopez
5:03.19
Deland HS Big D Relays 2024
Mar 16, 2024
12
Castro, Angel
JR
St. Joseph
5:06.98
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
13
Alvarez, Matthew
FR
Father Lopez
5:09.71
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
14
Giles, Marcus
8
St. Johns Country Day
5:11.82
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
15
Quinn, Ray
FR
Christs Church Academy
5:15.47
2024 Coach Hunt Classic
Mar 8, 2024
16
Hollingsworth, Wyatt
SO
St. Johns Country Day
5:24.70
2024 River City Relays Classic (Sanctioned Meet)
Mar 2, 2024
17
Peck, Chris
FR
Father Lopez
5:26.95
Volusia/Flagler 9th and 10th Grade Meet
Mar 13, 2024
18
Davis, Allen
SR
Florida Deaf and Blind
5:37.83
Thursday Night Spikes
Apr 18, 2024
19
Flores, Addison
JR
Father Lopez
5:38.33
Deland HS Big D Relays 2024
Mar 16, 2024
20
Nichols, Thomas
FR
St. Johns Country Day
5:40.85
Embry-Riddle Running Elements Classic High School
Mar 30, 2024
21
Swartzlander, Jackson
SO
Florida Deaf and Blind
5:44.15
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
22
Uran, Jilmar
SR
Trinity Christian (Deltona)
5:45.53
Holy Trinity Invitational powered by Track Legend
Mar 2, 2024
23
Rodriguez, Ricardo
FR
Trinity Christian (Deltona)
5:47.93
Sanford Seminole - Sub Varsity Meet #1 2024
Mar 11, 2024
24
Romero, Gideon
7
Trinity Christian (Deltona)
5:48.20
Spruce Creek Last Chance Meet
Apr 6, 2024
25
Raulerson, Quinton
SO
Christs Church Academy
5:48.21
2024 Danny Brown Invitational
Feb 24, 2024
26
Fernandez, Sebastian
JR
Father Lopez
5:53.20
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
27
Pereira, Paulo
8
First Baptist (Bunnell)
5:54.27
Volusia/Flagler 9th and 10th Grade Meet
Mar 13, 2024
28
Cajigas, Alex
7
Trinity Christian (Deltona)
5:55.73
Sanford Seminole - Sub Varsity Meet #1 2024
Mar 11, 2024
29
Hoxie, Jake
FR
Calvary Christian (OB)
5:56.07
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
30
Clark, Colton
SR
St. Joseph
5:57.53
2024 Ancient City Invitational
Mar 8, 2024
1600 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Brammer, Paige
JR
St. Joseph
5:30.14
Thursday Night Spikes
Apr 18, 2024
2
Stratton, Rebecca
JR
St. Johns Country Day
5:43.51
Embry-Riddle Running Elements Classic High School
Mar 30, 2024
3
Casane, Kira
SR
St. Joseph
5:46.55
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
4
Nugent, Anna
SO
Father Lopez
5:50.36
Volusia/Flagler 9th and 10th Grade Meet
Mar 13, 2024
5
Staten, Kate
7
St. Johns Country Day
5:59.86
Embry-Riddle Running Elements Classic High School
Mar 30, 2024
6
Sunderhaus, Kaitlyn
JR
St. Johns Country Day
6:03.03
2024 Friday Knight Invite
Apr 5, 2024
7
Gazzoli, jessica
SO
Father Lopez
6:08.80
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
8
Power, Addison
JR
Father Lopez
6:09.55
Deland HS Big D Relays 2024
Mar 16, 2024
9
Smith, Leila
7
Christs Church Academy
6:17.11
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
10
Morris, Olivia
7
St. Johns Country Day
6:18.27
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
11
Love, Sarah
JR
Christs Church Academy
6:25.34
2024 Danny Brown Invitational
Feb 24, 2024
12
Love, Abby
6
Christs Church Academy
6:26.84
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
13
Hanna, Ella
7
St. Johns Country Day
6:30.48
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
14
Quinn, Theresa
JR
Christs Church Academy
6:31.52
2024 Coach Hunt Classic
Mar 8, 2024
15
Wesley, Grace
FR
Christs Church Academy
6:41.21
2024 Danny Brown Invitational
Feb 24, 2024
16
Morris, Matilda
7
St. Johns Country Day
6:48.14
2024 River City Relays Classic (Sanctioned Meet)
Mar 2, 2024
17
Alford, Hannah
SO
Florida Deaf and Blind
6:48.43
2024 Falcon Friday
Feb 23, 2024
18
McMillan, Emilee
SO
Trinity Christian (Deltona)
6:59.16
Sanford Seminole - Sub Varsity Meet #1 2024
Mar 11, 2024
19
Haverly, Autumn
FR
St. Joseph
7:06.34
2024 Running of the Jackets
Apr 10, 2024
20
Chivington, Kate
8
Trinity Christian (Deltona)
7:09.25
Holy Trinity Invitational powered by Track Legend
Mar 2, 2024
21
Chivington, Kylie
6
Trinity Christian (Deltona)
7:15.84
Holy Trinity Invitational powered by Track Legend
Mar 2, 2024
22
Robinson, Rachel
7
St. Johns Country Day
7:21.29
2024 Bolles Middle School Invitational
Mar 4, 2024
23
Roberson, Laney
8
Peniel Baptist
7:24.76
2024 SFHS RAIDERS LAST CHANCE MEET
Apr 18, 2024
24
Emanuele, Gianna
8
Peniel Baptist
7:38.62
Don Hall meet
Mar 28, 2024
25
Stanberry, Marissa
JR
Father Lopez
7:54.90
Deltona Invitational 2024
Feb 28, 2024
26
Sevilla, Juliana
FR
Florida Deaf and Blind
8:02.58
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
27
Thomas, Mary Joyce
SR
First Baptist (Bunnell)
8:58.86
Deltona Invitational 2024
Feb 28, 2024
3200 Meters (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Akam, Ashton
SR
St. Joseph
9:54.21
Tocoi Creek Toro Showdown QUALIFIER
Apr 13, 2024
2
Manley, Tyson
8
Christs Church Academy
10:28.63
10th Annual Craig Speziale Memorial Track and Field Invite
Mar 2, 2024
3
Murdock, Chris
SR
First Baptist (Bunnell)
10:41.88
2024 Falcon Friday
Feb 23, 2024
4
Rion, Reed
FR
Peniel Baptist
10:44.65
2024 SFHS RAIDERS LAST CHANCE MEET
Apr 18, 2024
5
Nelson, Joshua
SR
St. Joseph
10:52.53
Thursday Night Spikes
Apr 18, 2024
6
Kistner, Arlo
FR
St. Johns Country Day
10:54.48
2024 River City Relays Classic (Sanctioned Meet)
Mar 2, 2024
7
Cortese, Charlie
SO
St. Joseph
10:54.51
Bear Classic / True Team
Apr 6, 2024
8
Spires, Talan
SR
Father Lopez
10:58.72
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
9
Giles, Marcus
8
St. Johns Country Day
11:22.16
Bronco Invitational
Mar 22, 2024
10
Hoxie, Jake
FR
Calvary Christian (OB)
12:07.30
20th Annual - East Coast Classic (FHSAA Sanctioned Meet)
Feb 23, 2024
11
Castro, Angel
JR
St. Joseph
12:10.98
2024 Ancient City Invitational
Mar 8, 2024
12
Clark, Colton
SR
St. Joseph
12:46.77
Bronco Invitational
Mar 22, 2024
13
Owens, James
SO
Father Lopez
12:49.00
Holy Trinity Invitational powered by Track Legend
Mar 2, 2024
14
Swartzlander, Jackson
SO
Florida Deaf and Blind
13:10.96
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
15
Brown, Gabriel
SR
St. Joseph
13:13.44
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
16
Look, Joseph
SO
St. Joseph
13:25.72
2024 Falcon Friday
Feb 23, 2024
17
Alvarez, Elijah
SO
Father Lopez
13:26.45
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
18
Nazario Jr, Daniel
8
Florida Deaf and Blind
13:40.81
FSDB Home Meet #2
Apr 16, 2024
19
Kramer, Gabe
FR
Florida Deaf and Blind
14:00.37
FSDB Home Meet #2
Apr 16, 2024
20
Haggerty, Tobias
8
Florida Deaf and Blind
14:05.86
2024 Falcon Friday
Feb 23, 2024
21
Howard, Landon
JR
Father Lopez
15:21.68
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
22
Alvarez, Matthew
FR
Father Lopez
15:22.17
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
23
McDaniel, Jasen
SO
Florida Deaf and Blind
17:36.27
FSDB Home Meet #2
Apr 16, 2024
3200 Meters (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Brammer, Paige
JR
St. Joseph
11:58.16
Bear Classic / True Team
Apr 6, 2024
2
Casane, Kira
SR
St. Joseph
12:01.85
Don Hall meet
Mar 28, 2024
3
Nugent, Anna
SO
Father Lopez
13:11.66
Volusia/Flagler 9th and 10th Grade Meet
Mar 13, 2024
4
Stratton, Rebecca
JR
St. Johns Country Day
13:14.05
2024 Danny Brown Invitational
Feb 24, 2024
5
Staten, Kate
7
St. Johns Country Day
13:32.97
2024 Danny Brown Invitational
Feb 24, 2024
6
Morris, Olivia
7
St. Johns Country Day
13:55.47
2024 Friday Knight Invite
Apr 5, 2024
7
Hanna, Ella
7
St. Johns Country Day
14:22.82
2024 Friday Knight Invite
Apr 5, 2024
8
Morris, Matilda
7
St. Johns Country Day
14:27.00
2024 Danny Brown Invitational
Feb 24, 2024
9
Power, Addison
JR
Father Lopez
14:27.53
Holy Trinity Invitational powered by Track Legend
Mar 2, 2024
10
Alford, Hannah
SO
Florida Deaf and Blind
15:37.33
2024 Falcon Friday
Feb 23, 2024
11
Sevilla, Juliana
FR
Florida Deaf and Blind
20:38.91
2024 Falcon Friday
Feb 23, 2024
100 Hurdles (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Theriault, Caroline
JR
Father Lopez
16.96
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
NWI
2
Myers, Eleanor
FR
St. Johns Country Day
17.86
Don Hall meet
Mar 28, 2024
NWI
3
Arneaud, Sanigh
FR
First Baptist (Bunnell)
18.74
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
NWI
4
Bernal, Laura
JR
Father Lopez
19.55
Trinity Prep - Saints Invitational 2024
Apr 12, 2024
0.2
5
Bergman, Skylar
SO
Florida Deaf and Blind
20.22
Don Hall meet
Mar 28, 2024
NWI
6
Johnson, Isa
8
St. Johns Country Day
20.79
Bronco Invitational
Mar 22, 2024
NWI
7
Hurley, Aislynn
JR
St. Joseph
20.81
Bronco Invitational
Mar 22, 2024
NWI
8
Castiglia, Carly
SO
St. Joseph
21.20
Tocoi Creek Toro Showdown QUALIFIER
Apr 13, 2024
-0.5
9
Bennett, Kaeley
JR
St. Joseph
22.13
Don Hall meet
Mar 28, 2024
NWI
10
Andrews, Nisha
SO
St. Joseph
22.45
2024 First Coast North Florida JV Champs
Mar 20, 2024
NWI
11
Easter, La'Shyla
SO
Trinity Christian (Deltona)
22.68
Sanford Seminole - Sub Varsity Meet #1 2024
Mar 11, 2024
2.7
110 Hurdles (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
Wind
1
Newton, Trenton
SO
Trinity Christian (Deltona)
18.91
Mount Dora Christian Invitational #3
Apr 19, 2024
NWI
2
Medeiros, Kristofer
SR
Trinity Christian (Deltona)
19.01
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
-1.3
3
Scott, Ja'Morien
SO
Florida Deaf and Blind
19.22
FSDB Home Meet #2
Apr 16, 2024
NWI
4
Rodriguez, Jaden
JR
Trinity Christian (Deltona)
19.44
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
-1.3
5
Alvarez, Diego
SR
Trinity Christian (Deltona)
20.25
Holy Trinity Invitational powered by Track Legend
Mar 2, 2024
NWI
6
Svajko, Jack
JR
Father Lopez
20.44
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
-1.3
7
Ponce-Arce, Gabriel
JR
Trinity Christian (Deltona)
20.62
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
-1.3
8
Baldwin, Aaden
7
Trinity Christian (Deltona)
20.94
Lake Mary Invitational 2024 (Regional Qualifer)
Mar 9, 2024
-1.8
9
Gorman, Justin
FR
Father Lopez
22.19
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
-1.3
10
Brittain, Joseph
JR
Trinity Christian (Deltona)
22.40
Trinity Prep - Saints Invitational 2024
Apr 12, 2024
-4.3
400 Hurdles (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Paredes, Felipe
JR
Father Lopez
1:04.68
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
2
Ponce-Arce, Gabriel
JR
Trinity Christian (Deltona)
1:05.87
Holy Trinity Invitational powered by Track Legend
Mar 2, 2024
3
Alvarez, Diego
SR
Trinity Christian (Deltona)
1:07.94
Holy Trinity Invitational powered by Track Legend
Mar 2, 2024
4
Svajko, Jack
JR
Father Lopez
1:08.74
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
5
Stites, Nathaniel
FR
Trinity Christian (Deltona)
1:10.45
Lake Mary Invitational 2024 (Regional Qualifer)
Mar 9, 2024
6
Newton, Trenton
SO
Trinity Christian (Deltona)
1:10.95
Lake Mary Invitational 2024 (Regional Qualifer)
Mar 9, 2024
7
Gorman, Justin
FR
Father Lopez
1:12.62
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
8
Hagen, Trey
JR
Father Lopez
1:13.40
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
9
Scott, Ja'Morien
SO
Florida Deaf and Blind
1:14.81
Thursday Night Spikes
Apr 18, 2024
10
Brittain, Joseph
JR
Trinity Christian (Deltona)
1:14.86
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
11
Baldwin, Aaden
7
Trinity Christian (Deltona)
1:17.17
Lake Mary Invitational 2024 (Regional Qualifer)
Mar 9, 2024
12
Ponce-Arce, Adrian
SO
Trinity Christian (Deltona)
1:19.29
Trinity Prep - Saints Invitational 2024
Apr 12, 2024
13
Cajigas, Alex
7
Trinity Christian (Deltona)
1:24.93
Spruce Creek Last Chance Meet
Apr 6, 2024
400 Hurdles (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Time
Meet
Meet Date
1
Myers, Eleanor
FR
St. Johns Country Day
1:14.27
Don Hall meet
Mar 28, 2024
2
Johnson, Isa
8
St. Johns Country Day
1:16.88
Don Hall meet
Mar 28, 2024
3
Bernal, Laura
JR
Father Lopez
1:17.36
Holy Trinity Invitational powered by Track Legend
Mar 2, 2024
4
Theriault, Caroline
JR
Father Lopez
1:17.67
Bishop Moore - Carl Friedland 2024 (Regional Qualifier)
Feb 23, 2024
5
Andrews, Nisha
SO
St. Joseph
1:24.86
2024 Falcon Friday
Feb 23, 2024
6
Bergman, Skylar
SO
Florida Deaf and Blind
1:26.88
Don Hall meet
Mar 28, 2024
7
Bennett, Kaeley
JR
St. Joseph
1:27.01
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
8
Quinn, Theresa
JR
Christs Church Academy
1:27.16
2024 Coach Hunt Classic
Mar 8, 2024
9
Castiglia, Carly
SO
St. Joseph
1:27.26
Tocoi Creek Toro Showdown QUALIFIER
Apr 13, 2024
10
Chivington, Kylie
6
Trinity Christian (Deltona)
1:30.10
Spruce Creek Last Chance Meet
Apr 6, 2024
11
Chivington, Kate
8
Trinity Christian (Deltona)
1:35.86
Spruce Creek Last Chance Meet
Apr 6, 2024
12
Emanuele, Gianna
8
Peniel Baptist
1:46.30
2024 SFHS RAIDERS LAST CHANCE MEET
Apr 18, 2024
13
Easter, La'Shyla
SO
Trinity Christian (Deltona)
1:58.61
Spruce Creek Last Chance Meet
Apr 6, 2024
4 x 100 Relay (Men)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
Father Lopez
44.79
Felton
,
Grimm
,
Herdel
,
Sweeney
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
2
Trinity Christian (Deltona)
45.19
Newton
,
Brittain
,
Medeiros
,
Rodriguez
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
3
Florida Deaf and Blind
45.87
Zahira
,
Bell
,
Hoffnagle
,
Valcin
FSDB Home Meet #2
Apr 16, 2024
4
Christs Church Academy
46.60
Martin
,
Russell
,
Broussard
,
Russell
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
5
St. Joseph
49.82
Hemelt
,
Costa
,
Garland
,
Castro
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
4 x 100 Relay (Women)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
Father Lopez
52.04
Bridger
,
Bernal
,
Aldrich
,
Leiva
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
2
Christs Church Academy
52.84
McSwain
,
Raulerson
,
Garces
,
Kelley
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
3
St. Johns Country Day
53.20
Barry
,
Kuczkowski
,
De Leon
,
Williams
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
4
Florida Deaf and Blind
54.37
Jordan
,
Dize
,
Debrow
,
Bergman
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
5
St. Joseph
57.14
Vilorio
,
Fritis
,
Williams
,
Clare
2024 First Coast North Florida JV Champs
Mar 20, 2024
6
Trinity Christian (Deltona)
59.97
Marrow
,
Easter
,
Munn
,
Easter
Holy Trinity Invitational powered by Track Legend
Mar 2, 2024
4 x 400 Relay (Men)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
Christs Church Academy
3:39.57
Russell
,
Rueda
,
Manley
,
Russell
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
2
St. Joseph
3:47.72
Akam
,
Nelson
,
Castiglia
,
Kes
Bronco Invitational
Mar 22, 2024
3
Florida Deaf and Blind
3:50.80
Bellorin Santos
,
Hoffnagle
,
Reilly
,
Zahira
Thursday Night Spikes
Apr 18, 2024
4
St. Johns Country Day
3:53.71
Robinson
,
Hollingsworth
,
Nichols
,
Kistner
Bronco Bob Invitational
Apr 15, 2024
5
Father Lopez
3:56.93
Gazzoli
,
Grimm
,
Herdel
,
Paredes
Trinity Prep - Saints Invitational 2024
Apr 12, 2024
6
Trinity Christian (Deltona)
4:09.71
Cajigas
,
Uran
,
Romero
,
Rodriguez
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
7
Calvary Christian (OB)
4:23.37
Hoxie
,
Strawder
,
Avance
,
Smith
Deltona Invitational 2024
Feb 28, 2024
4 x 400 Relay (Women)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
Christs Church Academy
4:22.12
Love
,
Raulerson
,
McSwain
,
Kelley
2024 Falcon Last Chance
Apr 10, 2024
2
St. Johns Country Day
4:23.16
Barry
,
Kuczkowski
,
Williams
,
Stratton
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
3
Father Lopez
4:29.20
Ruiz
,
Green
,
Aldrich
,
Bridger
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
4
St. Joseph
4:46.65
Revels
,
Williams
,
Knoke
,
Clare
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
5
Trinity Christian (Deltona)
5:16.46
Chivington
,
Easter
,
McMillan
,
Chivington
Mount Dora Christian Invitational #3
Apr 19, 2024
6
Florida Deaf and Blind
5:29.48
James
,
Garcia
,
Freeman
,
Essex
FSDB Home Meet #2
Apr 16, 2024
4 x 800 Relay (Men)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
St. Joseph
8:55.16
Castiglia
,
Cortese
,
Nelson
,
Akam
2024 Ancient City Invitational
Mar 8, 2024
2
Father Lopez
9:18.52
Alvarez
,
Alvarez
,
Howard
,
Roberson
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
3
St. Johns Country Day
9:40.90
Nichols
,
Kistner
,
Giles
,
Robinson
Bronco Bob Invitational
Apr 15, 2024
4
Florida Deaf and Blind
9:50.53
Scott
,
Swartzlander
,
Huot
,
Davis
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
5
Trinity Christian (Deltona)
10:04.21
Uran
,
Romero
,
Cajigas
,
Rodriguez
Mount Dora Christian Invitational #3
Apr 19, 2024
4 x 800 Relay (Women)
Top↑
Team
Time
Athletes
Meet
Meet Date
1
Christs Church Academy
10:53.43
Smith
,
Love
,
Quinn
,
Raulerson
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
2
St. Johns Country Day
10:54.00
Stratton
,
Sunderhaus
,
Staten
,
Robinson
Bronco Bob Invitational
Apr 15, 2024
3
Father Lopez
11:18.61
Gazzoli
,
Green
,
Nugent
,
Power
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
4
St. Joseph
11:29.20
Brammer
,
Haverly
,
Bennett
,
Casane
2024 Falcon Friday
Feb 23, 2024
5
Trinity Christian (Deltona)
13:14.67
Chivington
,
Chivington
,
Easter
,
McMillan
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
High Jump (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Coleman, Deavyn
SO
St. Johns Country Day
1.68m
5' 6"
Bronco Bob Invitational
Apr 15, 2024
2
Keller, Caden
JR
Father Lopez
1.63m
5' 4.25"
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
3
Ponce-Arce, Gabriel
JR
Trinity Christian (Deltona)
1.62m
5' 3.75"
Spruce Creek Last Chance Meet
Apr 6, 2024
3
Essex, Robert
FR
Florida Deaf and Blind
1.62m
5' 3.75"
FSDB Home Meet #2
Apr 16, 2024
5
Rodriguez, Jaden
JR
Trinity Christian (Deltona)
1.57m
5' 1.75"
Sanford Seminole - Sub Varsity Meet #1 2024
Mar 11, 2024
5
Sweeney, Lech
SR
Father Lopez
1.57m
5' 1.75"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
7
Hemelt, Adrian
JR
St. Joseph
1.53m
5' 0.25"
Tocoi Creek Toro Showdown QUALIFIER
Apr 13, 2024
8
Stites, Nathaniel
FR
Trinity Christian (Deltona)
1.52m
4' 11.75"
Spruce Creek Last Chance Meet
Apr 6, 2024
9
Brittain, Joseph
JR
Trinity Christian (Deltona)
1.48m
4' 10.25"
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
10
Medeiros, Kristofer
SR
Trinity Christian (Deltona)
1.47m
4' 9.75"
Trinity Prep - Saints Invitational 2024
Apr 12, 2024
10
Tucker, Wesley
JR
Father Lopez
1.47m
4' 9.75"
Trinity Prep - Saints Invitational 2024
Apr 12, 2024
12
Hoe, Ta'Shon
JR
Father Lopez
1.42m
4' 7.75"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
13
Reilly, Joseph
SR
Florida Deaf and Blind
1.38m
4' 6.25"
2024 Falcon Friday
Feb 23, 2024
High Jump (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Theriault, Caroline
JR
Father Lopez
1.53m
5' 0.25"
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
2
Johnson, Isa
8
St. Johns Country Day
1.47m
4' 9.75"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
3
Debrow, Kayla
JR
Florida Deaf and Blind
1.37m
4' 6"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
4
Myers, Eleanor
FR
St. Johns Country Day
1.32m
4' 4"
Don Hall meet
Mar 28, 2024
5
Arneaud, Syrenity
6
First Baptist (Bunnell)
1.30m
4' 3.25"
2024 Falcon Last Chance
Apr 10, 2024
6
Chivington, Kate
8
Trinity Christian (Deltona)
1.27m
4' 2"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
Long Jump (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
Wind
1
Felton , Jonathon
SO
Father Lopez
6.09m
19' 11.75"
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
NWI
2
Reilly, Joseph
SR
Florida Deaf and Blind
5.73m
18' 9.75"
FSDB Home Meet #2
Apr 16, 2024
NWI
3
Allen, Addison
SO
Florida Deaf and Blind
5.64m
18' 6"
2024 Falcon Last Chance
Apr 10, 2024
NWI
3
Brittain, Joseph
JR
Trinity Christian (Deltona)
5.64m
18' 6"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
NWI
5
Grimm, Maverick
FR
Father Lopez
5.60m
18' 4.5"
Volusia/Flagler 9th and 10th Grade Meet
Mar 13, 2024
NWI
6
Hoffnagle, Joshua
SO
Florida Deaf and Blind
5.56m
18' 3"
FSDB Home Meet #2
Apr 16, 2024
NWI
7
Costa, Andrew
SR
St. Joseph
5.54m
18' 2.25"
2024 Falcon Friday
Feb 23, 2024
NWI
7
Ponce-Arce, Adrian
SO
Trinity Christian (Deltona)
5.54m
18' 2.25"
Mount Dora Christian Invitational #3
Apr 19, 2024
NWI
9
Medeiros, Kristofer
SR
Trinity Christian (Deltona)
5.41m
17' 9"
Mount Dora Christian Invitational #3
Apr 19, 2024
NWI
10
Ponce-Arce, Gabriel
JR
Trinity Christian (Deltona)
5.38m
17' 8"
Trinity Prep - Saints Invitational 2024
Apr 12, 2024
NWI
11
Carmichael, Tristan
FR
Father Lopez
5.26m
17' 3.25"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
NWI
12
Coleman, Deavyn
SO
St. Johns Country Day
5.24m
17' 2.25"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
NWI
12
Valcin, Roud
SR
Florida Deaf and Blind
5.24m
17' 2.25"
2024 Falcon Last Chance
Apr 10, 2024
NWI
14
Hoe, Ta'Shon
JR
Father Lopez
5.20m
17' 0.75"
Trinity Prep - Saints Invitational 2024
Apr 12, 2024
NWI
15
Stites, Nathaniel
FR
Trinity Christian (Deltona)
5.10m
16' 8.75"
Holy Trinity Invitational powered by Track Legend
Mar 2, 2024
NWI
15
Rivera, Reyden
SO
St. Johns Country Day
5.10m
16' 8.75"
Bronco Bob Invitational
Apr 15, 2024
NWI
17
Newton, Trenton
SO
Trinity Christian (Deltona)
4.86m
15' 11.5"
Lake Mary Opening Classic 2024
Feb 23, 2024
NWI
18
Uran, Jilmar
SR
Trinity Christian (Deltona)
4.85m
15' 11"
Sanford Seminole - Sub Varsity Meet #1 2024
Mar 11, 2024
NWI
19
Hagen, Trey
JR
Father Lopez
4.76m
15' 7.5"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
NWI
20
Burton, Bryce
SO
Father Lopez
4.66m
15' 3.5"
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
NWI
21
Baldwin, Aaden
7
Trinity Christian (Deltona)
4.65m
15' 3.25"
Lake Mary Opening Classic 2024
Feb 23, 2024
NWI
22
Essex, Henry
FR
Florida Deaf and Blind
4.55m
14' 11.25"
2024 Falcon Friday
Feb 23, 2024
NWI
23
Hollingsworth, Sammy
7
St. Johns Country Day
4.31m
14' 1.75"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
NWI
24
Bacon, Max
SO
Trinity Christian (Deltona)
4.29m
14' 1"
Lake Mary Opening Classic 2024
Feb 23, 2024
NWI
25
Gibson, Aaron
JR
Christs Church Academy
4.28m
14' 0.5"
2024 Falcon Last Chance
Apr 10, 2024
NWI
26
Rodriguez, Ricardo
FR
Trinity Christian (Deltona)
4.15m
13' 7.5"
Sanford Seminole - Sub Varsity Meet #1 2024
Mar 11, 2024
NWI
27
Muniz, Jahir
JR
Father Lopez
4.14m
13' 7"
Deland HS Big D Relays 2024
Mar 16, 2024
NWI
28
Linton, Adrian
6
Trinity Christian (Deltona)
4.12m
13' 6.25"
Sanford Seminole - Sub Varsity Meet #1 2024
Mar 11, 2024
NWI
29
Gary, Gabriel
7
Trinity Christian (Deltona)
4.10m
13' 5.5"
Lake Mary Opening Classic 2024
Feb 23, 2024
NWI
30
Cajigas, Alex
7
Trinity Christian (Deltona)
4.08m
13' 4.75"
Spruce Creek Last Chance Meet
Apr 6, 2024
NWI
Long Jump (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
Wind
1
Arneaud, Sanigh
FR
First Baptist (Bunnell)
5.03m
16' 6"
Deltona HS Mini Meet Last Chance
Apr 18, 2024
NWI
2
Garces, Ellie
SR
Christs Church Academy
4.79m
15' 8.75"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
NWI
3
Debrow, Kayla
JR
Florida Deaf and Blind
4.74m
15' 6.75"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
NWI
4
Barry, Bree
FR
St. Johns Country Day
4.68m
15' 4.25"
Don Hall meet
Mar 28, 2024
NWI
5
Jordan, Markeil
JR
Florida Deaf and Blind
4.64m
15' 2.75"
Thursday Night Spikes
Apr 18, 2024
0.3
6
Kuczkowski, Alexander
8
St. Johns Country Day
4.49m
14' 8.75"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
NWI
7
Benedict, Calla
SO
Father Lopez
4.48m
14' 8.5"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
NWI
8
Kealy, Erin
SO
Father Lopez
4.29m
14' 1"
Trinity Prep - Saints Invitational 2024
Apr 12, 2024
NWI
9
Bergman, Skylar
SO
Florida Deaf and Blind
4.23m
13' 10.5"
Don Hall meet
Mar 28, 2024
NWI
10
Welsh, Kylie
6
St. Johns Country Day
4.17m
13' 8.25"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
NWI
11
Hollan, Emma
6
St. Johns Country Day
4.16m
13' 7.75"
Bronco Invitational
Mar 22, 2024
NWI
12
Robinson, Sarah
SR
St. Johns Country Day
4.10m
13' 5.5"
Yulee Field Events Meet
Apr 17, 2024
NWI
13
Steckler, Audrey
8
St. Johns Country Day
3.95m
12' 11.5"
Bronco Bob Invitational
Apr 15, 2024
NWI
14
De Leon, Isabella
SO
St. Johns Country Day
3.90m
12' 9.5"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
NWI
15
Hadden, Harper
8
Christs Church Academy
3.86m
12' 8"
FSDB Home Meet #2
Apr 16, 2024
NWI
16
Marrow, Malia
8
Trinity Christian (Deltona)
3.71m
12' 2.25"
Lake Mary Opening Classic 2024
Feb 23, 2024
NWI
17
Rose, Ashlyn
SR
St. Johns Country Day
3.60m
11' 9.75"
Yulee Field Events Meet
Apr 17, 2024
NWI
18
Chivington, Kate
8
Trinity Christian (Deltona)
3.52m
11' 6.75"
Lake Mary Opening Classic 2024
Feb 23, 2024
NWI
19
Morales, Annelise
7
Christs Church Academy
3.50m
11' 5.75"
Tocoi Creek Toro Showdown QUALIFIER
Apr 13, 2024
NWI
20
McMillan, Emilee
SO
Trinity Christian (Deltona)
3.45m
11' 4"
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
NWI
21
Easter, La'Shyla
SO
Trinity Christian (Deltona)
3.43m
11' 3"
Lake Mary Opening Classic 2024
Feb 23, 2024
NWI
22
Milligan, Brooklynn
FR
Father Lopez
3.40m
11' 2"
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
NWI
23
Easter, Lauryn
7
Trinity Christian (Deltona)
3.30m
10' 10"
Sanford Seminole - Sub Varsity Meet #1 2024
Mar 11, 2024
NWI
24
Bacon, Maci
SO
Trinity Christian (Deltona)
3.25m
10' 8"
Lake Mary Opening Classic 2024
Feb 23, 2024
NWI
24
Delaney, Caitria
FR
Father Lopez
3.25m
10' 8"
Trinity Prep - Saints Invitational 2024
Apr 12, 2024
NWI
26
Chivington, Kylie
6
Trinity Christian (Deltona)
3.22m
10' 6.75"
Lake Mary Opening Classic 2024
Feb 23, 2024
NWI
27
Robinson, Rachel
7
St. Johns Country Day
2.96m
9' 8.5"
Yulee Field Events Meet
Apr 17, 2024
NWI
Triple Jump (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
Wind
1
Valcin, Roud
SR
Florida Deaf and Blind
12.39m
40' 7.75"
FSDB Home Meet #2
Apr 16, 2024
NWI
2
Allen, Addison
SO
Florida Deaf and Blind
11.70m
38' 4.75"
Thursday Night Spikes
Apr 18, 2024
0.4
3
Ponce-Arce, Adrian
SO
Trinity Christian (Deltona)
11.41m
37' 5.25"
Mount Dora Christian Invitational #3
Apr 19, 2024
NWI
4
Ponce-Arce, Gabriel
JR
Trinity Christian (Deltona)
11.06m
36' 3.5"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
NWI
5
Scott, Ja'Morien
SO
Florida Deaf and Blind
10.86m
35' 7.75"
2024 Falcon Last Chance
Apr 10, 2024
NWI
6
Stites, Nathaniel
FR
Trinity Christian (Deltona)
10.75m
35' 3.25"
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
NWI
7
Hoe, Ta'Shon
JR
Father Lopez
10.60m
34' 9.5"
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
NWI
8
Essex, Henry
FR
Florida Deaf and Blind
10.18m
33' 4.75"
Don Hall meet
Mar 28, 2024
NWI
9
Hagen, Trey
JR
Father Lopez
10.06m
33' 0.25"
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
NWI
10
Carmichael, Tristen
FR
Father Lopez
9.99m
32' 9.5"
Deland HS Big D Relays 2024
Mar 16, 2024
NWI
11
Brittain, Joseph
JR
Trinity Christian (Deltona)
9.69m
31' 9.5"
Sanford Seminole - Sub Varsity Meet #1 2024
Mar 11, 2024
NWI
12
Burton, Bryce
SO
Father Lopez
9.63m
31' 7.25"
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
NWI
13
Bellorin Santos, Dylan
JR
Florida Deaf and Blind
8.71m
28' 7"
FSDB Home Meet #2
Apr 16, 2024
NWI
Triple Jump (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
Wind
1
Jordan, Markeil
JR
Florida Deaf and Blind
9.78m
32' 1"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
NWI
2
Bernal, Laura
JR
Father Lopez
9.73m
31' 11.25"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
NWI
3
Bergman, Skylar
SO
Florida Deaf and Blind
8.88m
29' 1.75"
Don Hall meet
Mar 28, 2024
NWI
4
Marrow, Malia
8
Trinity Christian (Deltona)
8.74m
28' 8.25"
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
NWI
5
Kealy, Erin
SO
Father Lopez
8.70m
28' 6.5"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
NWI
6
Easter, La'Shyla
SO
Trinity Christian (Deltona)
8.53m
28' 0"
Spruce Creek Last Chance Meet
Apr 6, 2024
NWI
7
Fulton, Adelae
JR
Father Lopez
8.45m
27' 8.75"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
NWI
8
Chivington, Kate
8
Trinity Christian (Deltona)
8.34m
27' 4.5"
Holy Trinity Invitational powered by Track Legend
Mar 2, 2024
NWI
9
Frisbee, Addison
SR
St. Johns Country Day
8.05m
26' 5"
2024 Ancient City Invitational
Mar 8, 2024
NWI
10
Walters, Carley
FR
Father Lopez
7.81m
25' 7.5"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
NWI
Shot Put (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Nagle, LaSean
SO
Florida Deaf and Blind
11.08m
36' 4.25"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
2
Reyes, Nicholas
FR
Father Lopez
10.94m
35' 10.75"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
3
Amato, Hunter
SO
Father Lopez
10.59m
34' 9"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
4
Forrest, Braden
JR
Christs Church Academy
10.15m
33' 3.75"
2024 Coach Hunt Classic
Mar 8, 2024
5
Patterson, Luke
SO
Father Lopez
9.87m
32' 4.75"
Deland HS Big D Relays 2024
Mar 16, 2024
6
Cowherd, Westin
JR
St. Johns Country Day
9.72m
31' 10.75"
2024 Friday Knight Invite
Apr 5, 2024
6
Stites, Nathaniel
FR
Trinity Christian (Deltona)
9.72m
31' 10.75"
Lake Mary Opening Classic 2024
Feb 23, 2024
8
Carmichael, Dominic
SR
Father Lopez
9.47m
31' 1"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
9
Bissoondutt, Blaine
SR
Trinity Christian (Deltona)
9.30m
30' 6.25"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
10
Cooper, Lavontae
7
Trinity Christian (Deltona)
9.22m
30' 3"
Mount Dora Christian Invitational #3
Apr 19, 2024
11
Linton, Jahquavious
SR
Trinity Christian (Deltona)
9.18m
30' 1.5"
Sanford Seminole - Sub Varsity Meet #1 2024
Mar 11, 2024
12
Walter, Maxwell
FR
Father Lopez
9.07m
29' 9.25"
Deltona HS Mini Meet Last Chance
Apr 18, 2024
13
Murrhee, Ethan
8
St. Johns Country Day
9.00m
29' 6.5"
2024 Friday Knight Invite
Apr 5, 2024
14
Driscoll, Finnegan
SO
Father Lopez
8.84m
29' 0"
Holy Trinity Invitational powered by Track Legend
Mar 2, 2024
15
Minor, Stiles
FR
Father Lopez
8.72m
28' 7.5"
Deltona HS Mini Meet Last Chance
Apr 18, 2024
16
Zahira, Ajani
SR
Florida Deaf and Blind
8.16m
26' 9.25"
2024 Falcon Last Chance
Apr 10, 2024
17
Moran, Lorenzo
8
Trinity Christian (Deltona)
7.94m
26' 0.75"
Lake Mary Invitational 2024 (Regional Qualifer)
Mar 9, 2024
18
Rueda, Nick
JR
Christs Church Academy
7.89m
25' 10.75"
2024 Coach Hunt Classic
Mar 8, 2024
19
Kuramoto, Jacob
JR
St. Johns Country Day
7.69m
25' 2.75"
2024 Ancient City Invitational
Mar 8, 2024
20
Toney, Alvin
FR
St. Johns Country Day
7.15m
23' 5.5"
Don Hall meet
Mar 28, 2024
21
Williams, Matthew
FR
Father Lopez
5.17m
16' 11.5"
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
22
Horney, Jacob
8
St. Johns Country Day
4.77m
15' 7.75"
2024 Ancient City Invitational
Mar 8, 2024
23
McDaniel, Jasen
SO
Florida Deaf and Blind
3.32m
10' 10.75"
FSDB Home Meet #2
Apr 16, 2024
Shot Put (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Brewton, Mackenzie
JR
Father Lopez
10.39m
34' 1.25"
Trinity Prep - Saints Invitational 2024
Apr 12, 2024
2
Fulton, Adelae
JR
Father Lopez
9.57m
31' 4.75"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
3
Bruno-Lodwig, Mia
FR
Father Lopez
9.23m
30' 3.5"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
4
Rose, Ashlyn
SR
St. Johns Country Day
9.22m
30' 3"
2024 Friday Knight Invite
Apr 5, 2024
5
Dize, Mariska
SO
Florida Deaf and Blind
9.02m
29' 7.25"
FSDB Home Meet #2
Apr 16, 2024
6
Smith, Serelyn
SO
Father Lopez
7.31m
23' 11.75"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
7
Frisbee, Addison
SR
St. Johns Country Day
7.12m
23' 4.5"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
8
Dozier, Dyonna
SR
Florida Deaf and Blind
6.69m
21' 11.5"
Don Hall meet
Mar 28, 2024
9
Frances, Natalie
SO
Father Lopez
6.65m
21' 10"
Volusia/Flagler 9th and 10th Grade Meet
Mar 13, 2024
10
Benedict, Calla
SO
Father Lopez
6.63m
21' 9"
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
11
Munn, Destiny
FR
Trinity Christian (Deltona)
6.60m
21' 8"
Spruce Creek Last Chance Meet
Apr 6, 2024
12
Thomas, Mary Joyce
SR
First Baptist (Bunnell)
6.47m
21' 2.75"
Deltona Invitational 2024
Feb 28, 2024
12
Varni, Ryanna
SO
Father Lopez
6.47m
21' 2.75"
Deltona Invitational 2024
Feb 28, 2024
14
Vihugho, Kavira
JR
Florida Deaf and Blind
6.28m
20' 7.25"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
14
Walters, Carley
FR
Father Lopez
6.28m
20' 7.25"
Volusia/Flagler 9th and 10th Grade Meet
Mar 13, 2024
16
Sweeney, Elsa
JR
Father Lopez
6.22m
20' 5"
Deltona Invitational 2024
Feb 28, 2024
17
Diego, Juliana
JR
Florida Deaf and Blind
6.21m
20' 4.5"
FSDB Home Meet #2
Apr 16, 2024
18
Robinson, Sarah
SR
St. Johns Country Day
6.18m
20' 3.5"
2024 Ancient City Invitational
Mar 8, 2024
19
Baliton, Bergyn
JR
Father Lopez
6.01m
19' 8.75"
Deltona Invitational 2024
Feb 28, 2024
20
Sunderhaus, Kaitlyn
JR
St. Johns Country Day
5.87m
19' 3.25"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
21
Easter, Layla
8
Trinity Christian (Deltona)
5.81m
19' 0.75"
Mount Dora Christian Invitational #3
Apr 19, 2024
22
Stites, Hannah
JR
Trinity Christian (Deltona)
5.68m
18' 7.75"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
22
Garcia, Yainolia
SR
Florida Deaf and Blind
5.68m
18' 7.75"
2024 Falcon Friday
Feb 23, 2024
24
Bacon, Maci
SO
Trinity Christian (Deltona)
5.66m
18' 7"
Sanford Seminole - Sub Varsity Meet #1 2024
Mar 11, 2024
25
James, Lily
8
Florida Deaf and Blind
5.53m
18' 1.75"
2024 Falcon Last Chance
Apr 10, 2024
26
Bermudez, Jessairah
SO
Trinity Christian (Deltona)
4.75m
15' 7"
Sanford Seminole - Sub Varsity Meet #1 2024
Mar 11, 2024
27
Heck, Lena
FR
Father Lopez
4.66m
15' 3.5"
Trinity Prep - Saints Invitational 2024
Apr 12, 2024
28
Nunez, Samantha
SO
Trinity Christian (Deltona)
4.45m
14' 7.25"
Mount Dora Christian Invitational #3
Apr 19, 2024
29
Robinson, Rachel
7
St. Johns Country Day
4.19m
13' 9"
Yulee Field Events Meet
Apr 17, 2024
30
Rachal, Chloe
SR
St. Johns Country Day
3.68m
12' 1"
Bronco Invitational
Mar 22, 2024
Discus (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Grimes, Niko
SR
St. Joseph
36.03m
118' 2"
Don Hall meet
Mar 28, 2024
2
Driscoll, Finnegan
SO
Father Lopez
32.30m
106' 0"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
3
Allen, Addison
SO
Florida Deaf and Blind
31.59m
103' 8"
2024 Falcon Friday
Feb 23, 2024
4
Pierson, Aiden
JR
Father Lopez
29.49m
96' 9"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
5
Linton, Jahquavious
SR
Trinity Christian (Deltona)
28.29m
92' 10"
Lake Mary Invitational 2024 (Regional Qualifer)
Mar 9, 2024
6
Forrest, Braden
JR
Christs Church Academy
27.83m
91' 4"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
7
Nagle, LaSean
SO
Florida Deaf and Blind
27.25m
89' 5"
Thursday Night Spikes
Apr 18, 2024
8
Cowherd, Westin
JR
St. Johns Country Day
26.61m
87' 4"
Bronco Invitational
Mar 22, 2024
9
Amato, Hunter
SO
Father Lopez
26.45m
86' 9"
Trinity Prep - Saints Invitational 2024
Apr 12, 2024
10
Walczyk, Ben
SO
Father Lopez
25.96m
85' 2"
Deland HS Big D Relays 2024
Mar 16, 2024
11
Essex, Robert
FR
Florida Deaf and Blind
25.65m
84' 2"
Don Hall meet
Mar 28, 2024
12
Bissoondutt, Blaine
SR
Trinity Christian (Deltona)
24.80m
81' 4"
Holy Trinity Invitational powered by Track Legend
Mar 2, 2024
13
Patterson, Luke
SO
Father Lopez
24.77m
81' 3"
Holy Trinity Invitational powered by Track Legend
Mar 2, 2024
14
Castro, Angel
JR
St. Joseph
24.23m
79' 6"
FSDB Home Meet #2
Apr 16, 2024
15
Milanick, Ivan
SO
Peniel Baptist
23.04m
75' 7"
Oak Hall Mini Meet 3
Apr 9, 2024
16
Kuramoto, Jacob
JR
St. Johns Country Day
22.92m
75' 2"
2024 Danny Brown Invitational
Feb 24, 2024
17
Reyes, Nicholas
FR
Father Lopez
20.10m
65' 11"
Volusia/Flagler 9th and 10th Grade Meet
Mar 13, 2024
18
Murrhee, Ethan
8
St. Johns Country Day
18.37m
60' 3"
Bronco Bob Invitational
Apr 15, 2024
19
Toney, Alvin
FR
St. Johns Country Day
17.74m
58' 2"
Bronco Bob Invitational
Apr 15, 2024
20
Cooper, Lavontae
7
Trinity Christian (Deltona)
16.14m
52' 11"
Lake Mary Invitational 2024 (Regional Qualifer)
Mar 9, 2024
21
Carmichael, Dominic
SR
Father Lopez
16.09m
52' 9"
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
22
Moran, Lorenzo
8
Trinity Christian (Deltona)
14.85m
48' 9"
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
23
Walter, Maxwell
FR
Father Lopez
14.41m
47' 3"
Deland HS Big D Relays 2024
Mar 16, 2024
24
Williams, Matthew
FR
Father Lopez
13.44m
44' 1"
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
25
Horney, Jacob
8
St. Johns Country Day
12.88m
42' 3"
2024 Ancient City Invitational
Mar 8, 2024
Discus (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Fulton, Adelae
JR
Father Lopez
31.12m
102' 1"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
2
Rose, Ashlyn
SR
St. Johns Country Day
29.27m
96' 0"
Don Hall meet
Mar 28, 2024
3
Dize, Mariska
SO
Florida Deaf and Blind
28.00m
91' 10"
2024 Falcon Last Chance
Apr 10, 2024
4
Brewton, Mackenzie
JR
Father Lopez
27.84m
91' 4"
Lake Mary Invitational 2024 (Regional Qualifer)
Mar 9, 2024
5
Frances, Natalie
SO
Father Lopez
25.01m
82' 1"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
6
Varni, Ryanna
SO
Father Lopez
24.11m
79' 1"
Trinity Prep - Saints Invitational 2024
Apr 12, 2024
7
Bruno-Lodwig, Mia
FR
Father Lopez
20.83m
68' 4"
Volusia/Flagler 9th and 10th Grade Meet
Mar 13, 2024
8
Revels, Addy
SR
St. Joseph
19.82m
65' 0"
Don Hall meet
Mar 28, 2024
9
Sweeney, Elsa
JR
Father Lopez
19.75m
64' 9"
Deltona Invitational 2024
Feb 28, 2024
10
Kealy, Erin
SO
Father Lopez
19.61m
64' 4"
Volusia/Flagler 9th and 10th Grade Meet
Mar 13, 2024
11
Diego, Juliana
JR
Florida Deaf and Blind
19.60m
64' 4"
Don Hall meet
Mar 28, 2024
12
Thomas, Mary Joyce
SR
First Baptist (Bunnell)
18.31m
60' 1"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
13
Frisbee, Addison
SR
St. Johns Country Day
18.23m
59' 10"
Don Hall meet
Mar 28, 2024
14
Dozier, Dyonna
SR
Florida Deaf and Blind
17.75m
58' 3"
Thursday Night Spikes
Apr 18, 2024
15
Benedict, Calla
SO
Father Lopez
17.69m
58' 0"
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
16
Garcia, Yainolia
SR
Florida Deaf and Blind
17.14m
56' 3"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
17
Sunderhaus, Kaitlyn
JR
St. Johns Country Day
17.13m
56' 2"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
18
Williams, Jeahnna
JR
St. Joseph
17.12m
56' 2"
2024 Ancient City Invitational
Mar 8, 2024
19
Stites, Hannah
JR
Trinity Christian (Deltona)
17.00m
55' 9"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
20
Bacon, Maci
SO
Trinity Christian (Deltona)
16.90m
55' 5"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
21
Walters, Carley
FR
Father Lopez
16.30m
53' 6"
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
22
Arneaud, Syrenity
6
First Baptist (Bunnell)
15.10m
49' 6"
2024 Falcon Last Chance
Apr 10, 2024
23
James, Lily
8
Florida Deaf and Blind
14.70m
48' 3"
2024 Falcon Last Chance
Apr 10, 2024
24
Bermudez, Jessairah
SO
Trinity Christian (Deltona)
14.68m
48' 2"
Holy Trinity Invitational powered by Track Legend
Mar 2, 2024
25
Munn, Destiny
FR
Trinity Christian (Deltona)
14.45m
47' 5"
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
26
Knoke, Valerie
JR
St. Joseph
14.00m
45' 11"
2024 Ancient City Invitational
Mar 8, 2024
27
Robinson, Sarah
SR
St. Johns Country Day
13.95m
45' 9"
2024 Friday Knight Invite
Apr 5, 2024
28
Vihugho, Kavira
JR
Florida Deaf and Blind
13.68m
44' 10"
FSDB Home Meet #2
Apr 16, 2024
29
Nunez, Samantha
SO
Trinity Christian (Deltona)
9.85m
32' 4"
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
30
Robinson, Rachel
7
St. Johns Country Day
9.46m
31' 0"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
Javelin (Men)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Grimes, Niko
SR
St. Joseph
44.19m
145' 0"
Bronco Invitational
Mar 22, 2024
2
Herdel , Ryan
JR
Father Lopez
43.22m
141' 9"
Deland HS Big D Relays 2024
Mar 16, 2024
3
Stites, Nathaniel
FR
Trinity Christian (Deltona)
36.41m
119' 5"
Lake Mary Invitational 2024 (Regional Qualifer)
Mar 9, 2024
4
Essex, Robert
FR
Florida Deaf and Blind
31.57m
103' 7"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
5
Kuramoto, Jacob
JR
St. Johns Country Day
29.02m
95' 2"
Bronco Invitational
Mar 22, 2024
6
Driscoll, Finnegan
SO
Father Lopez
28.45m
93' 4"
Lake Mary Invitational 2024 (Regional Qualifer)
Mar 9, 2024
7
Lanham, Logan
SR
St. Joseph
27.22m
89' 4"
Tocoi Creek Toro Showdown QUALIFIER
Apr 13, 2024
8
Walczyk, Ben
SO
Father Lopez
27.11m
88' 11"
Volusia/Flagler 9th and 10th Grade Meet
Mar 13, 2024
9
Scott, Ja'Morien
SO
Florida Deaf and Blind
27.02m
88' 8"
Don Hall meet
Mar 28, 2024
10
Cowherd, Westin
JR
St. Johns Country Day
26.85m
88' 1"
Don Hall meet
Mar 28, 2024
11
Raulerson, Quinton
SO
Christs Church Academy
25.93m
85' 1"
FSDB Home Meet #2
Apr 16, 2024
12
Murrhee, Ethan
8
St. Johns Country Day
25.02m
82' 1"
2024 Ancient City Invitational
Mar 8, 2024
13
Nagle, LaSean
SO
Florida Deaf and Blind
24.81m
81' 5"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
14
Toney, Alvin
FR
St. Johns Country Day
23.96m
78' 7"
2024 Friday Knight Invite
Apr 5, 2024
15
Pierson, Aiden
JR
Father Lopez
22.90m
75' 1"
Volusia/Flagler 9th and 10th Grade Meet
Mar 13, 2024
16
Reyes, Nicholas
FR
Father Lopez
22.75m
74' 8"
Volusia/Flagler 9th and 10th Grade Meet
Mar 13, 2024
17
Zboch, Greg
SR
Father Lopez
21.44m
70' 4"
Holy Trinity Invitational powered by Track Legend
Mar 2, 2024
18
Bacon, Max
SO
Trinity Christian (Deltona)
21.30m
69' 10"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
19
Williams, Matthew
FR
Father Lopez
19.64m
64' 5"
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
20
Carmichael, Tristan
FR
Father Lopez
19.37m
63' 6"
Deltona Invitational 2024
Feb 28, 2024
21
Carmichael, Dominic
SR
Father Lopez
18.82m
61' 9"
Trinity Prep - Saints Invitational 2024
Apr 12, 2024
22
Horney, Jacob
8
St. Johns Country Day
17.40m
57' 1"
2024 River City Relays Classic (Sanctioned Meet)
Mar 2, 2024
23
Cooper, Lavontae
7
Trinity Christian (Deltona)
15.74m
51' 8"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
Javelin (Women)
Top↑
Athlete
Year
Team
Mark
Conv
Meet
Meet Date
1
Fulton, Adelae
JR
Father Lopez
30.62m
100' 5"
Lake Mary Invitational 2024 (Regional Qualifer)
Mar 9, 2024
2
Rose, Ashlyn
SR
St. Johns Country Day
24.54m
80' 6"
2024 Friday Knight Invite
Apr 5, 2024
3
Bruno-Lodwig, Mia
FR
Father Lopez
24.08m
79' 0"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
4
Sweeney, Elsa
JR
Father Lopez
23.73m
77' 10"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
5
Frisbee, Addison
SR
St. Johns Country Day
23.00m
75' 5"
Don Hall meet
Mar 28, 2024
6
Dozier, Dyonna
SR
Florida Deaf and Blind
21.77m
71' 5"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
7
Quickstad, Izzy
8
St. Johns Country Day
21.73m
71' 3"
2024 Bolles Middle School Invitational
Mar 4, 2024
8
Vihugho, Kavira
JR
Florida Deaf and Blind
19.77m
64' 10"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
9
Frances, Natalie
SO
Father Lopez
19.55m
64' 2"
Deland HS Big D Relays 2024
Mar 16, 2024
10
Bacon, Maci
SO
Trinity Christian (Deltona)
18.75m
61' 6"
Mount Dora Christian Invitational #3
Apr 19, 2024
11
Chivington, Kylie
6
Trinity Christian (Deltona)
17.98m
59' 0"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
12
Munn, Destiny
FR
Trinity Christian (Deltona)
17.20m
56' 5"
Mount Dora Christian Invitational #3
Apr 19, 2024
13
Varni, Ryanna
SO
Father Lopez
16.99m
55' 9"
Lake Mary Invitational 2024 (Regional Qualifer)
Mar 9, 2024
14
Brewton, Mackenzie
JR
Father Lopez
16.78m
55' 1"
Holy Trinity Invitational powered by Track Legend
Mar 2, 2024
15
Diego, Juliana
JR
Florida Deaf and Blind
16.74m
54' 11"
2024 Falcon Last Chance
Apr 10, 2024
16
Easter, Layla
8
Trinity Christian (Deltona)
16.20m
53' 2"
Mount Dora Christian Invitational #3
Apr 19, 2024
17
Benedict, Calla
SO
Father Lopez
14.98m
49' 2"
Volusia/Flagler 9th and 10th Grade Meet
Mar 13, 2024
18
Kealy, Erin
SO
Father Lopez
14.90m
48' 11"
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
19
Revels, Addy
SR
St. Joseph
14.51m
47' 7"
FSDB Home Meet #2
Apr 16, 2024
20
Smith, Serelyn
SO
Father Lopez
13.63m
44' 9"
Volusia/Flagler 9th and 10th Grade Meet
Mar 13, 2024
21
Walters, Carley
FR
Father Lopez
12.53m
41' 1"
Volusia/Flagler 9th and 10th Grade Meet
Mar 13, 2024
22
Robinson, Sarah
SR
St. Johns Country Day
12.30m
40' 4"
Don Hall meet
Mar 28, 2024
23
Robinson, Rachel
7
St. Johns Country Day
11.23m
36' 10"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
24
Sunderhaus, Kaitlyn
JR
St. Johns Country Day
10.22m
33' 6"
FHSAA 1A District 6
Apr 24, 2024
25
Chivington, Kate
8
Trinity Christian (Deltona)
8.98m
29' 5"
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
26
Bermudez, Jessairah
SO
Trinity Christian (Deltona)
8.90m
29' 2"
WOLVES SPECTACULAR
Mar 20, 2024
27
Rachal, Chloe
SR
St. Johns Country Day
6.60m
21' 8"
2024 Danny Brown Invitational
Feb 24, 2024